Чергове перенесення виділення траншу Міжнародним валютним фондом стало причиною нового обвалу гривні. У зв'язку з цим фінансисти не виключають, що восени долар в Україні може подорожчати до 27-30 грн/$. Про це пише Сегодня, інформують Патріоти України.
Аналітик Forex club в Україні Андрій Шевчишин вважає, що зв'язок між відсутністю траншу і зростанням курсу швидше психологічний, і цим користуються спекулянти, щоб розігріти ситуацію і заробити.
"Курс може піднятися і вище 27 грн / $, але потім відкотитися до рівня 26,5 грн / $. Вище навряд чи, тому що у бізнесу немає гривневого ресурсу для розігріву ситуації", - переконаний він.
У свою чергу економіст Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр Жолудь зазначив, що фінансисти і бізнесмени чекали, що траншу не буде, тому вже в серпні почали скуповувати валюту, що і послужило причиною для сезонного ослаблення гривні.
"У вересні долар може бути і 27 грн, потім курс відкотиться. Але до грудня точно очікуємо не менше 27", - сказав експерт.
Економіст Іван Нікітченко також переконаний, що Національному банку буде важко утримати курс на позначці 25 грн / $, оскільки валютні резерви країни занадто малі.
"Учасники ринку розуміють, що поки НБУ може згладити різкі коливання курсу, адже в серпні регулятор викуповував надлишки валюти в резерви. Тому зараз йде оцінка бізнесом потенційних ризиків, які виросли після проблем з запуском е-декларування - адже МВФ прямо прив'язав це питання до траншу.
Але в разі різкого зростання курсу запасу міцності у НБУ немає. Тому будемо бачити помірну девальвацію гривні, і ймовірно, що урядовий прогноз в Державному бюджеті-2017 року з курсом 27,2 грн / $ стане реальністю. Але в разі погіршення ситуації в економіці, загострення відносин з Російською Федерацією або політичної кризи, курс виросте сильніше", - попередив він.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...