Однією з найбільш гарячих тем останніх днів стала дискусія щодо підвищення зарплати народним депутатам на фоні тотальної бідності населення та економічної кризи. BusinessViews показав, як змінювалася зарплата народних обранців упродовж 25 років, передають Патріоти України.
20 жовтня Верховна Рада вирішила майже вдвічі збільшити посадові оклади народних депутатів. Зараз зарплата депутата складає 17,5 тисячі, а має зрости до 40-а. Натомість спікер буде отримувати 48 тисяч гривень, віце-спікер – 45 тисяч, глави комітетів – 43 200 гривень.
Таким чином витрати на депутатські зарплати в рік складуть 220 млн грн. Стільки ж в 2016-му році Кабмін виділив на будівництво мостів у Запоріжжі.
Це майже в 5 разів більше, ніж Київ запланував витратити в 2016-му році на дитячі будинки сімейного типу. І це вдвічі більше за витрати на утримання Спеціальної антикорупційної прокуратури.
Журналісти запевняють, що можна сперечатися з твердженням про те, чи варто підвищувати оплату ще більше. Єдине, що точно відомо: зменшувати її не варто.
По-перше, у нардепів справді складна і відповідальна робота, по-друге – висока зарплата допомагає боротися з корупцією.
Українським пенсіонерам, які святкуватимуть ювілеї у 2025 році, виплачуватимуть одноразову матеріальну допомогу. Розмір виплат становить до 10 тис. грн. Відповідна програма діє у місті Мукачево, що у Закарпатській області, повідомляє Мукачівська міська...
Європейська комісія у 2026 році підготує юридичне рішення про повернення Польщею 91 мільйона євро, виділеного з фондів ЄС на закупівлю генераторів для України за попередньої влади "Права і справедливості". Про це RMF FM повідомили у Єврокомісії у відпо...