На підставі даних Міжнародного валютного фонду (МВФ) і підрахунків інвестбанків в агентстві оцінили, при якій ціні на нафту країнам ОПЕК і Росії вдасться збалансувати свої бюджети. За даними Bloomberg, Кувейту, щоб впоратися з бюджетним дефіцитом в 2016 році, вистачить середньої ціни нафти Brent в $ 47,8 за барель, що менше останніх котирувань. Влада Кувейту виступають за обмеження нафтовидобутку, підтримуючи своїх союзників з Саудівської Аравії.
Об'єднаним Арабським Еміратам (ОАЕ) потрібно, щоб ціна бареля піднялася до $ 58,6 за барель, Катару - до $ 62,1, а Саудівської Аравії - до $ 79,7, пише Bloomberg з посиланням на дані МВФ. У 2015 році дефіцит бюджету Саудівської Аравії на тлі низьких цін на нафту досяг максимуму з 1991 року, склавши $ 97 млрд або 15% ВВП.
Іран зможе збалансувати свій бюджет при ціні $ 55,3 за барель, однак країна в більшій мірі зацікавлена в поверненні своєї частки на світовому нафтовому ринку, скоротилася через санкції ЄС і США, тому іранська влада хочуть мати можливість і далі збільшувати видобуток.
Ірак також не хоче обмежувати видобуток, оскільки експорт нафти є основним джерелом доходів для країни, яка веде війну з ІГІЛ. За оцінкою МВФ, Іраку для збалансування бюджету потрібна світова ціна на нафту на рівні $ 58,3 за барель. Ангола ліквідує дефіцит бюджету при ціні $ 66,06 за барель, а поки ціни залишаються низькими, вона не може довести обсяги власного видобутку до рівня 2014 року.
Алжир має гостру потребу в підвищенні світових цін на нафту, оскільки йому необхідна ціна вище $ 90,6 за барель, пише Bloomberg. Влада цієї країни домагаються прийняття ОПЕК узгодженого рішення щодо скорочення видобутку нафти.
Критичною є ситуація для Еквадору і Венесуели, які зможуть подолати дефіцит бюджету при зростанні світових цін на нафту до $ 104,69 і $ 117,5 відповідно. Президент Еквадору Рафаель Корреа раніше заявляв, що провал угоди про зниження нафтовидобутку може привести до розпаду ОПЕК, а для Венесуели збереження низьких цін на нафту загрожує колапсом економіки.
Нігерія, нафтопромисли якої атакують повстанці, а також оговтується після громадянської війни Лівія звільнені з-під дії квот ОПЕК, проте зацікавлені в підвищенні цін на нафту. За підрахунками Deutsche Bank, Нігерії для збалансування бюджету вистачило б $ 85,4 за барель, а Лівії потрібна ціна $ 216,5 за барель (дані МВФ).
Росії, як пише Bloomberg з посиланням на підрахунки Natixis SA, для виходу на бездефіцитність бюджету необхідно підвищення середньої ціни на нафту до $ 69 за барель. Президент РФ Володимир Путін у вересні заявляв, що Росію влаштовує і нинішній рівень цін. А 26 листопада голова міненерго Росії Олександр Новак заявив, що країна підтримає ОПЕК, якщо країни картелю досягнуто спільної позиції всередині організації.
28 вересня члени ОПЕК вирішили встановити добовий видобуток сировини в діапазоні між 32,5 млн барелів і 33 млн. Скільки саме нафти буде добувати кожна країна, в ОПЕК обговорять на засіданні 30 листопада.
Аналітики прогнозують, що рішення скоротити нафтовидобуток збільшить вартість нафти. За їхніми припущеннями, в першій половині 2017 року ціна на нафту зросте на $ 7-10. Зараз нафта торгується біля позначки $ 47-49 за барель.
Від 1 січня 2025 року педагогічні працівники середніх шкіл почнуть отримувати щомісячну доплату в розмірі 1 300 грн, а від 1 вересня сума збільшиться до 2 600 грн. Про це йдеться в постанові Кабінету міністрів України №1286, передають Патріоти України....
В енергосистемі зберігається значний дефіцит, і ситуація в ній змінюється - можливі зміни в застосуванні заходів обмеження світла. Про це повідомляє пресслужба НЕК "Укренерго", передають Патріоти України. Зазначається, що зараз українська енергосистема...