Прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв дав доручення підготувати проекти документів про продовження заборони на імпорт продуктів з деяких країн, які ввели економічні санкції проти Росії у зв'язку з анексією Криму і конфліктом на південному сході України. Планується, що відповідні заходи будуть тривати не рік, а до кінця 2017 року. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на Російську службу ВВС.
"Буде підготовлено звернення до президента і постанова уряду, яка оформляє необхідне рішення. Тому ті, хто займається сільськогосподарським бізнесом, отримають більш тривалий, далекий горизонт планування інвестицій, про що неодноразово просили аграрні компанії", - розповів Медведєв на зустрічі з бюро правління Російського союзу промисловців та підприємців.
Як відомо, раніше про продовження економічних санкцій проти Росії заявив британський прем'єр Девід Кемерон. За його словами, між учасниками саміту "великої сімки" в Японії була досягнута домовленість про те, що в червні санкції будуть продовжені, але на який термін - поки невідомо.
Також слід згадати, що санкції щодо Росії були введені у зв'язку з анексією Криму і конфліктом на південному сході України, участь в якому Москва постійно заперечує. Водночас, у відповідь на західні санкції Росія ввела власні обмеження.
Продовольче ембарго в країні діє з 7 серпня 2014 року. Воно поширюється на продукти зі США, Євросоюзу, Австралії, Норвегії та Канади.
2015 року ембарго продовжили до 5-го серпня 2016 року. З 13 серпня 2015 року у список цих країн включені Албанія, Чорногорія, Ісландія, Ліхтенштейн, після того як вони приєдналися до антиросійських санкцій. З першого січня 2016 року до цього списку увійшла також і Україна.
На українському ринку продовжується стрімке зростання імпорту сиру – деякі види цього продукту почали завозити на 30% активніше. З огляду на це до половини ринку сиру в Україні припадає на іноземну продукцію. Про це, як повідомили у Спілці молочних вир...
Хоча в поточному році не прогнозують зростання цін на природний газ та опалення, це не торкнеться, наприклад, електроенергії або води, які можуть зрости в ціні. З цієї причини українцям не заважає навчитися економити. Як це можна зробити, радить РБК-Ук...