У пошуках балансу: Як регулюють тарифи на електрику в Європі (відео)

У Нідерландах держава регулює енерготарифи. Мета такої політики, пошук балансу. Громадяни повинні отримати справедливу ціну за електрику, а власники енергомереж не заробляти надприбутків.

Ілюстрація: slovoidilo.ua

Голландська влада визначає тарифи на 3-5 років. У країні конкуренція, користувачі можуть вибирати у кого саме купувати електрику, повідомляють Патріоти України.

Якщо у вас зникло світло, оператор має полагодити все за 2 години, інакше він заплатить штраф – 40 євро за кожну годину без електрики. Кожний оператор електромереж також показує державі, які заплановані витрати на утримання інфраструктури і у що він інвестує. Після цього для кожної конкретної компанії визначають верхню межу тарифів, більше якої стягувати з населення заборонено.

Якщо ж власник керує неефективно, і витрачає понад план, то ці збитки не можна перекласти на споживачів, лише з бюджету компанії. Тож вони все точно планують, і знаючи, якими будуть тарифи наступні 5 років, можуть спокійно модернізувати обладнання і вигравати конкуренцію на ринку.

Голландська влада оцінює реальні інвестиції і витрати операторів енергомереж. В Україні власники купили обленерго за заниженими цінами, інвестицій у зношену інфраструктуру майже не було.

Якщо рабтарифи в Україні приймуть, то електрика для споживачів зросте на третину, вважають експерти. Що потягне за собою дорожчання всіх товарів і послуг. Водночас у Європі рабтарифи гарантують, в країні і оновлюють енергомережі, і громадяни справедливу ціну в платіжках отримують.

Хіти тижня. "Плач по "Мистралям": Злий Одесит про чергову ганьбу Москви і сором з пластмаси

понеділок, 25 червень 2018, 20:00

В не такому вже й далекому 2015 році Франція розірвала з Росією контракт з продажу універсальних десантних кораблів типу "Містраль". Про це у своєму блозі пише Злий Одесит, передають Патріоти України. Далі - мовою оригіналу:. "На тот момент это была ед...

Хіти тижня. "Скрепний креатив": ЗМІ показали фальш та розруху міст ЧС-2018 (фото)

понеділок, 25 червень 2018, 19:00

Російські комунальники вирішили пофарбувати дерев'яні пеньки, перетворити недобудови у рекламні короби і навіть встановити рекламний логотип ЧС серед повної розрухи... Як відзначають автори, мрії про кардинальне оновлення старих будинків в російських м...