У пошуках балансу: Як регулюють тарифи на електрику в Європі (відео)

У Нідерландах держава регулює енерготарифи. Мета такої політики, пошук балансу. Громадяни повинні отримати справедливу ціну за електрику, а власники енергомереж не заробляти надприбутків.

Ілюстрація: slovoidilo.ua

Голландська влада визначає тарифи на 3-5 років. У країні конкуренція, користувачі можуть вибирати у кого саме купувати електрику, повідомляють Патріоти України.

Якщо у вас зникло світло, оператор має полагодити все за 2 години, інакше він заплатить штраф – 40 євро за кожну годину без електрики. Кожний оператор електромереж також показує державі, які заплановані витрати на утримання інфраструктури і у що він інвестує. Після цього для кожної конкретної компанії визначають верхню межу тарифів, більше якої стягувати з населення заборонено.

Якщо ж власник керує неефективно, і витрачає понад план, то ці збитки не можна перекласти на споживачів, лише з бюджету компанії. Тож вони все точно планують, і знаючи, якими будуть тарифи наступні 5 років, можуть спокійно модернізувати обладнання і вигравати конкуренцію на ринку.

Голландська влада оцінює реальні інвестиції і витрати операторів енергомереж. В Україні власники купили обленерго за заниженими цінами, інвестицій у зношену інфраструктуру майже не було.

Якщо рабтарифи в Україні приймуть, то електрика для споживачів зросте на третину, вважають експерти. Що потягне за собою дорожчання всіх товарів і послуг. Водночас у Європі рабтарифи гарантують, в країні і оновлюють енергомережі, і громадяни справедливу ціну в платіжках отримують.

Хіти тижня. Податкова знатиме все: Підприємцям в Україні підготували неприємний "сюрприз"

неділя, 23 вересень 2018, 10:00

​Банки почали надавати ДФС інформацію по рахунках фізичних осіб-підприємців (ФОП). Про це в Facebook повідомив в.о. заступника голови ДФС Євген Бамбизов, передають Патріоти України.

Гра на останні грошенята: ​Путін дав таємну обіцянку Меркель по будівництву "Північного потоку-2"

субота, 22 вересень 2018, 17:33

Господар Кремля прагне будь-що уникнути затримки спорудження труби, котра як голка з героїном має міцно прив'язати Німеччину до інтересів правлячого режиму РФ. Російський президент пообіцяв, що Росія повністю профінансує будівництво газопроводу "Північ...