У пошуках балансу: Як регулюють тарифи на електрику в Європі (відео)

У Нідерландах держава регулює енерготарифи. Мета такої політики, пошук балансу. Громадяни повинні отримати справедливу ціну за електрику, а власники енергомереж не заробляти надприбутків.

Ілюстрація: slovoidilo.ua

Голландська влада визначає тарифи на 3-5 років. У країні конкуренція, користувачі можуть вибирати у кого саме купувати електрику, повідомляють Патріоти України.

Якщо у вас зникло світло, оператор має полагодити все за 2 години, інакше він заплатить штраф – 40 євро за кожну годину без електрики. Кожний оператор електромереж також показує державі, які заплановані витрати на утримання інфраструктури і у що він інвестує. Після цього для кожної конкретної компанії визначають верхню межу тарифів, більше якої стягувати з населення заборонено.

Якщо ж власник керує неефективно, і витрачає понад план, то ці збитки не можна перекласти на споживачів, лише з бюджету компанії. Тож вони все точно планують, і знаючи, якими будуть тарифи наступні 5 років, можуть спокійно модернізувати обладнання і вигравати конкуренцію на ринку.

Голландська влада оцінює реальні інвестиції і витрати операторів енергомереж. В Україні власники купили обленерго за заниженими цінами, інвестицій у зношену інфраструктуру майже не було.

Якщо рабтарифи в Україні приймуть, то електрика для споживачів зросте на третину, вважають експерти. Що потягне за собою дорожчання всіх товарів і послуг. Водночас у Європі рабтарифи гарантують, в країні і оновлюють енергомережі, і громадяни справедливу ціну в платіжках отримують.

Хіти тижня. З 19 грудня Німеччина відкриває двері для українських заробітчан

неділя, 16 грудень 2018, 9:00

19 грудня німецький парламент зніме обмеження на використання легального праці іноземних робітників. Про це на своїй сторінці у Facebook пише Євген Черняк, передають Патріоти України. "Зараз німецький роботодавець обмежений зобов’язанням віддавати пріо...

Поки Маск прокладає успіх інноваційним Hyperloop і своїм космічним проектам, китайці дали бій Tesla на її ж полі (фотофакти)

неділя, 16 грудень 2018, 7:25

Еталонний електомобіль був приречений з часом потрапити в жорна жорсткої конкуренції, що не може не радувати автомобілістів. Однак після того як Ілон Маск охолов до свого дітища, утриматися в лідерах буде складніше. Китайська компанія Byton показала на...