У пошуках балансу: Як регулюють тарифи на електрику в Європі (відео)

У Нідерландах держава регулює енерготарифи. Мета такої політики, пошук балансу. Громадяни повинні отримати справедливу ціну за електрику, а власники енергомереж не заробляти надприбутків.

Ілюстрація: slovoidilo.ua

Голландська влада визначає тарифи на 3-5 років. У країні конкуренція, користувачі можуть вибирати у кого саме купувати електрику, повідомляють Патріоти України.

Якщо у вас зникло світло, оператор має полагодити все за 2 години, інакше він заплатить штраф – 40 євро за кожну годину без електрики. Кожний оператор електромереж також показує державі, які заплановані витрати на утримання інфраструктури і у що він інвестує. Після цього для кожної конкретної компанії визначають верхню межу тарифів, більше якої стягувати з населення заборонено.

Якщо ж власник керує неефективно, і витрачає понад план, то ці збитки не можна перекласти на споживачів, лише з бюджету компанії. Тож вони все точно планують, і знаючи, якими будуть тарифи наступні 5 років, можуть спокійно модернізувати обладнання і вигравати конкуренцію на ринку.

Голландська влада оцінює реальні інвестиції і витрати операторів енергомереж. В Україні власники купили обленерго за заниженими цінами, інвестицій у зношену інфраструктуру майже не було.

Якщо рабтарифи в Україні приймуть, то електрика для споживачів зросте на третину, вважають експерти. Що потягне за собою дорожчання всіх товарів і послуг. Водночас у Європі рабтарифи гарантують, в країні і оновлюють енергомережі, і громадяни справедливу ціну в платіжках отримують.

На заздрість Львову: У Житомирі готуються до відкриття найбільшого в Україні заводу з переробки сміття

понеділок, 25 березень 2019, 20:37

Не найбагатший в Україні обласний центр, з 300 тисячами мешканців, виявився підприємливішим за 700-тисячний Львів, котрий потопає у сміттєвій проблемі, та не набагато краще оснащену 4-мільйонну столицю держави. Група ICU планує до кінця року запустити ...

Справжній красень: Українські корабели розробили проект потужного газовозу для партнерів з Африки (фотофакти)

понеділок, 25 березень 2019, 20:03

Українські суднобудівники поступово виходять з кризового стану, демонструючи високі стандарти й можливості вітчизняної галузі. Тим, що сусідня Росія безповоротно втратила. Миколаївське конструкторське бюро «Асаба Дизайн Центр» розробило проект судна дл...