У пошуках балансу: Як регулюють тарифи на електрику в Європі (відео)

У Нідерландах держава регулює енерготарифи. Мета такої політики, пошук балансу. Громадяни повинні отримати справедливу ціну за електрику, а власники енергомереж не заробляти надприбутків.

Ілюстрація: slovoidilo.ua

Голландська влада визначає тарифи на 3-5 років. У країні конкуренція, користувачі можуть вибирати у кого саме купувати електрику, повідомляють Патріоти України.

Якщо у вас зникло світло, оператор має полагодити все за 2 години, інакше він заплатить штраф – 40 євро за кожну годину без електрики. Кожний оператор електромереж також показує державі, які заплановані витрати на утримання інфраструктури і у що він інвестує. Після цього для кожної конкретної компанії визначають верхню межу тарифів, більше якої стягувати з населення заборонено.

Якщо ж власник керує неефективно, і витрачає понад план, то ці збитки не можна перекласти на споживачів, лише з бюджету компанії. Тож вони все точно планують, і знаючи, якими будуть тарифи наступні 5 років, можуть спокійно модернізувати обладнання і вигравати конкуренцію на ринку.

Голландська влада оцінює реальні інвестиції і витрати операторів енергомереж. В Україні власники купили обленерго за заниженими цінами, інвестицій у зношену інфраструктуру майже не було.

Якщо рабтарифи в Україні приймуть, то електрика для споживачів зросте на третину, вважають експерти. Що потягне за собою дорожчання всіх товарів і послуг. Водночас у Європі рабтарифи гарантують, в країні і оновлюють енергомережі, і громадяни справедливу ціну в платіжках отримують.

Ситуація стає критичною: Україні загрожує гостра нестача робочих рук, незабаром країна потребуватиме мільйонів робітників

четвер, 25 квітень 2024, 6:39

Вже найближчим часом Україна може зіткнутися з гострою нестачею робочої сили. За оцінками фахівців, для того, щоб до 2030 року підтримати щорічне зростання ВВП на рівні 5-7%, країні не вистачатиме до 4,5 млн робочих рук. Про це повідомив виконавчий дир...

Ціна "вєлічія": Уряд РФ готується до падіння рубля до 120 за долар

четвер, 25 квітень 2024, 6:15

Російський уряд розглянув стресовий сценарій макропрогнозу Мінекономрозвитку (МЕР), згідно з яким посилення західних санкцій та падіння цін на нафту призведуть до обвального падіння курсу рубля, повідомляє в середу, 24 квітня The Moscow Times. Зазначає...