У пошуках балансу: Як регулюють тарифи на електрику в Європі (відео)

У Нідерландах держава регулює енерготарифи. Мета такої політики, пошук балансу. Громадяни повинні отримати справедливу ціну за електрику, а власники енергомереж не заробляти надприбутків.

Ілюстрація: slovoidilo.ua

Голландська влада визначає тарифи на 3-5 років. У країні конкуренція, користувачі можуть вибирати у кого саме купувати електрику, повідомляють Патріоти України.

Якщо у вас зникло світло, оператор має полагодити все за 2 години, інакше він заплатить штраф – 40 євро за кожну годину без електрики. Кожний оператор електромереж також показує державі, які заплановані витрати на утримання інфраструктури і у що він інвестує. Після цього для кожної конкретної компанії визначають верхню межу тарифів, більше якої стягувати з населення заборонено.

Якщо ж власник керує неефективно, і витрачає понад план, то ці збитки не можна перекласти на споживачів, лише з бюджету компанії. Тож вони все точно планують, і знаючи, якими будуть тарифи наступні 5 років, можуть спокійно модернізувати обладнання і вигравати конкуренцію на ринку.

Голландська влада оцінює реальні інвестиції і витрати операторів енергомереж. В Україні власники купили обленерго за заниженими цінами, інвестицій у зношену інфраструктуру майже не було.

Якщо рабтарифи в Україні приймуть, то електрика для споживачів зросте на третину, вважають експерти. Що потягне за собою дорожчання всіх товарів і послуг. Водночас у Європі рабтарифи гарантують, в країні і оновлюють енергомережі, і громадяни справедливу ціну в платіжках отримують.

Стало відомо, чим платить Путін країні Кім Чен Ина за поставку солдат і зброї

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:55

З березня 2024 року Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів (56 тисяч тонн) нафти, ймовірно, розплачуючись за військову підтримку, пише BBC із посиланням на дані британського дослідницького центру Open Source Centre, передають Патріоти ...

На тлі шаленого злету цін: В Україні різко переписали цінники на популярний продукт

п’ятниця, 22 листопад 2024, 9:32

В Україні суттєво здешевшала морква. Насьогодні виробники відвантажують її по 15-23 грн/кг, що в середньому на 21% дешевше, ніж тижнем раніше. Основна причина – сезонне збільшення пропозиції на тлі досить стриманого попиту. Відповідно, незабаром ціни н...