Голландська влада визначає тарифи на 3-5 років. У країні конкуренція, користувачі можуть вибирати у кого саме купувати електрику, повідомляють Патріоти України.
Якщо у вас зникло світло, оператор має полагодити все за 2 години, інакше він заплатить штраф – 40 євро за кожну годину без електрики. Кожний оператор електромереж також показує державі, які заплановані витрати на утримання інфраструктури і у що він інвестує. Після цього для кожної конкретної компанії визначають верхню межу тарифів, більше якої стягувати з населення заборонено.
Якщо ж власник керує неефективно, і витрачає понад план, то ці збитки не можна перекласти на споживачів, лише з бюджету компанії. Тож вони все точно планують, і знаючи, якими будуть тарифи наступні 5 років, можуть спокійно модернізувати обладнання і вигравати конкуренцію на ринку.
Голландська влада оцінює реальні інвестиції і витрати операторів енергомереж. В Україні власники купили обленерго за заниженими цінами, інвестицій у зношену інфраструктуру майже не було.
Якщо рабтарифи в Україні приймуть, то електрика для споживачів зросте на третину, вважають експерти. Що потягне за собою дорожчання всіх товарів і послуг. Водночас у Європі рабтарифи гарантують, в країні і оновлюють енергомережі, і громадяни справедливу ціну в платіжках отримують.
Ціни на нафту у світі знижуються через врегулювання конфлікту на Близькому Сході та плани ОПЕК+ збільшити видобуток у серпні. Це, на думку експертів Сергія Куюна та Володимира Омельченка, має призвести до здешевлення бензину та дизелю в Україні, пише Р...
Президент США Дональд Трамп, який з 1 липня скасував санкції проти Сирії, у результаті виключив з «чорних списків» деякі російські банки, установи та фізичних осіб, передають Патріоти України з посиланням на The Moscow Times. Як випливає з релізу Управ...