Український борщ став розкішшю: У мережі розповіли про ціни в окупованому Криму та ОРДЛО

Приготування борщу найдорожче обходиться жителям Сімферополя.

Український борщ. Ілюстрація:lovecook.meОднією заробітної плати в тимчасово окупованих Донецьку, Луганську та Сімферополі вистачить на 29, 30, і 74 каструлі українського борщу відповідно. У той же час, в підконтрольному Україні Краматорську за одну зарплату можна приготувати 119 каструль національної страви. Про це повідомляє Радіо Свобода, передають Патріоти України.

Слід зазначити, що найдорожче борщ обходиться жителям Сімферополя (там вартість однієї каструлі еквівалентна 131 грн), а найдешевше - жителям Краматорська (54,5 гривні). У Донецьку і Луганську суми майже втричі вищі - 113 і 115 грн відповідно.

Якщо порівнювати співвідношення середніх зарплат в названих містах, то воно виглядає наступним чином: Сімферополь - 9 600 грн (це перевищує середній показник по всій Україні), Луганськ і Донецьк - 3 400 гривень. Однак дорожнеча продуктів в окупованому Криму повністю нівелює різницю з зарплатами на вільних українських територіях.

Що стосується цін на окремі інгредієнти по містах, то в Краматорську вартість кілограма свинини становить приблизно 70 гривень. Яловичину продають трохи дорожче - 90 грн / кілограм. В цілому продавці на місцевому ринку заявляють про адекватні ціни на всі продукти та підтверджують наявність частих акцій і знижок.

У Донецьку кілограм свинини коштує вже близько 140 грн, а в Луганську - 125 грн (в супермаркеті). Яловичину продають по 190 і 189 грн / кг відповідно.

У Криму за кілограм яловичини в середньому просять 206 грн (м'ясо, очищене від кісток, продають дорожче).

Якщо проаналізувати ціни на овочі, то на непідконтрольній Україні території вони б'ють рекорди зростання. Так, картопля, буряк, цибуля і капуста вдвічі, а то і в три рази дорожчі, ніж в Краматорську. Найвища вартість на дані продукти зафіксована в Сімферополі.

До того ж, кримчани, крім дорожнечі їжі, скаржаться і на її якість - багато товарів ввозяться з Росії і багато в чому поступаються українській продукції.

Українці мають платити за кожен "зайвий" квадрат житла: Які правила в 2023-му та кого звільнили від податку

п’ятниця, 27 січень 2023, 18:39

Українці з житлом великої площі щороку мають сплачувати податок за кожен зайвий квадратний метр. Однак у 2023 році від цього обов'язку звільнено тих, чия нерухомість розташована на території, де у 2022-му велися воєнні дії або була окупація. Про це йде...

Названо середню зарплату, яку отримують українські біженці у Швейцарії

п’ятниця, 27 січень 2023, 17:30

Понад 70 тисяч українських біженців виїхали до Швейцарії після початку повномасштабної війни. Більшість наших співвітчизників намагається працевлаштуватися в країні з високим рівнем життя, передають Патріоти України. Названо середню зарплату, яку вони ...