"Питання повернення активів, на жаль, це не клацання пальцями. Це в нормальній світовій практиці займає від 4 до 8 років, це в ідеальних умовах. Я не кажу, що ми повинні почекати. Ми повинні застосовувати всі можливі комплексні умови, які можуть дати результат, чим швидше - тим краще ", - зазначив він.
Єнін підкреслив, що повернення активів - це справа, в які беруть участь всі: від парламентарів до Генеральної прокуратури, Міністерства юстиції і "Агентства з повернення активів, яке незабаром, сподіваюся, буде створено".
"Це колективна праця, тільки спільними зусиллями ми можемо йти вперед. Є чудовий інститут спецконфіскаціі, є інший шлях, теж десятки разів перевірений - кримінальне провадження. Є третій шлях - переслідування в рамках цивільного процесу, як зараз США йдуть по Павлу Лазаренко. І ми також сподіваємося повернути ці гроші ", - підкреслив заступник генпрокурора.
Єнін також уточнив, що в Латвії є ще певна частина грошей колишніх українських чиновників, "крім тих 50 мільйонів, які рішенням суду вона забрала до себе в бюджет влітку цього року". Згідно із законодавством Латвії, вона може повернути стягнені в свій бюджет гроші двома шляхами. Якщо мова йде про країну-члена ЄС, то їй може бути повернуто 50% або більше. Якщо країна не член ЄС, то їй повертається 50% або менше.
"Таким чином від майстерності нашої переговорної групи буде залежати той обсяг коштів, на який Україна може претендувати. В ідеалі, це вирок українського суду. Якщо Рада прийме закон про спецконфіскаціі, ми зможемо його використовувати для стягнення до бюджету тих 1,5 мільярда доларів Януковича , які заарештовані тут. Але ми втратимо ті 50 мільйонів, які заарештовані в Латвії ", - підкреслив заступник генпрокурора.
Великі відсоткові ставки в банках Росії змусили російських підприємців шукати гроші у сусідніх державах. "Сбербанк" запропонував російським компаніям брати кредити в Білорусі, де працює дочірній банк. Про це пише The Moscow Times, передають Патріоти Ук...
Представники Болгарії та Румунії вимагають захисту від імпорту дешевого меду з України. Від занизької закупівельної ціни на мед страждають і самі українські пасічники. За їхніми словами, відвантажувати продукт оптовикам восени-2024 доводиться від 55 гр...