
В Україні з 1 січня 2019 року значно підвищили штрафи для роботодавців. Наприклад, якщо в 2018-му за неоформленого співробітника платили 111 тис. 690 грн, у цьому році розмір санкцій збільшиться до 125 тис. 190 грн, повідомляють Патріоти України.
Так, штрафи прив'язані до розміру мінімалки. Відповідно, після їх зростання більше доведеться платити за порушення Кодексу законів про працю.
Відзначимо, головна причина, по якій роботодавці відмовляються оформляти співробітників, – спроба заощадити на податках. При "білій" зарплаті в 15 тис. грн необхідно заплатити 6,2 тис. грн державі. Ці гроші йдуть на пенсії, ремонт доріг, зарплати бюджетників, армію і т. д.
Як показують дані ДФС, багато роботодавців відмовляються оформляти співробітника і таким чином економлять на зарплатах. Причому це не завжди ті підприємства, які дійсно не можуть заплатити. Згідно з інформацією Міністерства соцполітики, 84 тисячі керівників офіційно встановили собі мінімальну зарплату. А решта, швидше за все, просто отримує в конверті. При цьому середня зарплата в 75% підприємств – менше 4 тисяч гривень.
У Європейському парламенті зробили вагомий крок до запуску цифрового євро. Для мільйонів людей це означатиме ще один спосіб швидко розраховуватися онлайн та навіть офлайн, причому без відсотків. Водночас у ЄС запевняють: нова форма грошей не призведе д...
У 2026 році фінансові шахраї в Україні зосередилися не на зламі систем безпеки, а на "роботі" з людьми. Зловмисники дедалі частіше вибудовують сценарії так, щоб жертва власноруч передавала дані картки, підтверджувала операції або переходила на фейкові ...