В Україні з 1 січня 2019 року значно підвищили штрафи для роботодавців. Наприклад, якщо в 2018-му за неоформленого співробітника платили 111 тис. 690 грн, у цьому році розмір санкцій збільшиться до 125 тис. 190 грн, повідомляють Патріоти України.
Так, штрафи прив'язані до розміру мінімалки. Відповідно, після їх зростання більше доведеться платити за порушення Кодексу законів про працю.
Відзначимо, головна причина, по якій роботодавці відмовляються оформляти співробітників, – спроба заощадити на податках. При "білій" зарплаті в 15 тис. грн необхідно заплатити 6,2 тис. грн державі. Ці гроші йдуть на пенсії, ремонт доріг, зарплати бюджетників, армію і т. д.
Як показують дані ДФС, багато роботодавців відмовляються оформляти співробітника і таким чином економлять на зарплатах. Причому це не завжди ті підприємства, які дійсно не можуть заплатити. Згідно з інформацією Міністерства соцполітики, 84 тисячі керівників офіційно встановили собі мінімальну зарплату. А решта, швидше за все, просто отримує в конверті. При цьому середня зарплата в 75% підприємств – менше 4 тисяч гривень.
В Україні дедалі більше пенсіонерів зіштовхуються з проблемою зникнення частини стажу через старі документи або несплату ЄСВ роботодавцями після 2004 року. Втрачені роки можна відновити через довідки, архіви чи навіть свідчення, але діяти потрібно вчас...
У разі дефіциту зовнішнього фінансування Національний банк України буде змушений вдаватися до жорсткіших монетарних заходів. Крім того, Києву потрібно виконувати свої зобов'язання, що отримати вже обіцяне. Про це заявив заступник голови НБУ Сергій Ніко...