Уряд вніс зміни до програми житлових субсидій. Соціальний стан громадян адаптовано до дати призначення субсидії та наближено соціальні нормативи газу до реального споживання послуги. Відповідне рішення прийняли на засіданні Кабінету міністрів України, повідомляють Патріоти України з посиланням на Депо.
"Соціально несправедливо брати до уваги його минулорічні доходи, коли він міг самотужки сплачувати рахунки за тепло, електроенергію та воду," - вирішили в уряді.
У травні-червні цього року виникли затримки з перепризначенням субсидій на літній період, бо фіскальна служба не змогла вчасно надати інформацію про доходи громадян за I квартал цього року.
Відтак, на новий опалювальний сезон 2017/18рр. - з 1 жовтня 2017р - при розрахунку розміру субсидії будуть враховані доходи громадян за I і II квартал 2017 року, а на неопалювальний період - з 1 травня 2018 року - за III і IV квартал 2017 року.
Соціальні нормативи газу наблизили до фактичного споживання послуги.
"Рівень оснащеності індивідуальними лічильниками газу є поки низьким. А там де він є, статистика каже, що соціальні нормативи є завищеним - сім'я стільки не споживає," - зазначають високопосадовці.
Тепер наблизили соціальні норматив газу на приготування їжі та підігрів води до фактичного споживання послуги. Крім того, за такими нормами формуватимуться рахунки для тих сімей, в яких немає лічильників на газ, та які не є субсидіантами. Такі люди платитимуть менше.
Рішенням Уряду внесено зміни і до Постанови КМУ "Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників".
З 1 жовтня 2017 року діятимуть такі нові соціальні нормативи на газ:
- на газову плиту (приготування їжі) - 3,3 м3 на особу;
- на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) - 5,4 м3 на особу;
- на газову плиту і водонагрівач - 10,5 м3 на особу.
Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики України Андрій Рева пояснив, коли дадуть компенсації за зекономлені субсидії.
Після серії скандалів навколо МСЕК та інших корумпованих інстанцій стало відомо, що багато хто з прокурорів та інших чиновників настільки знахабніли, що почали «виходити на пенсію», ледь почавши працювати. При цьому вони назначали собі непомірно високі...
Більшість українців, які наразі перебувають у Польщі, приїхали відносно нещодавно. Найбільша частка – 37% – оселилися в країні менш ніж пів року тому. Такі дані опублікували в аналітичному центрі міжнародної агенції з працевлаштування Gremi Personal, п...