Важливо: Субсидії українцям знову рахуватимуть по-новому

Змінилися норми споживання газу. Крім того, враховуватимуть цьогорічні доходи громадян.

Ілюстрація: censor.net.ua

Уряд вніс зміни до програми житлових субсидій. Соціальний стан громадян адаптовано до дати призначення субсидії та наближено соціальні нормативи газу до реального споживання послуги. Відповідне рішення прийняли на засіданні Кабінету міністрів України, повідомляють Патріоти України з посиланням на Депо.

"Соціально несправедливо брати до уваги його минулорічні доходи, коли він міг самотужки сплачувати рахунки за тепло, електроенергію та воду," - вирішили в уряді.

У травні-червні цього року виникли затримки з перепризначенням субсидій на літній період, бо фіскальна служба не змогла вчасно надати інформацію про доходи громадян за I квартал цього року.

Відтак, на новий опалювальний сезон 2017/18рр. - з 1 жовтня 2017р - при розрахунку розміру субсидії будуть враховані доходи громадян за I і II квартал 2017 року, а на неопалювальний період - з 1 травня 2018 року - за III і IV квартал 2017 року.

Соціальні нормативи газу наблизили до фактичного споживання послуги.

"Рівень оснащеності індивідуальними лічильниками газу є поки низьким. А там де він є, статистика каже, що соціальні нормативи є завищеним - сім'я стільки не споживає," - зазначають високопосадовці.

Тепер наблизили соціальні норматив газу на приготування їжі та підігрів води до фактичного споживання послуги. Крім того, за такими нормами формуватимуться рахунки для тих сімей, в яких немає лічильників на газ, та які не є субсидіантами. Такі люди платитимуть менше.

Рішенням Уряду внесено зміни і до Постанови КМУ "Про норми споживання природного газу населенням у разі відсутності газових лічильників".

З 1 жовтня 2017 року діятимуть такі нові соціальні нормативи на газ:

- на газову плиту (приготування їжі) - 3,3 м3 на особу;

- на газову плиту (приготування їжі і підігрів води) - 5,4 м3 на особу;

- на газову плиту і водонагрівач - 10,5 м3 на особу.

Нагадаємо, раніше міністр соціальної політики України Андрій Рева пояснив, коли дадуть компенсації за зекономлені субсидії.

Частині українців до кінця квітня виплатять разову допомогу у сумі 3400 грн: Хто може отримати

вівторок, 28 березень 2023, 0:22

В Україні у Міністерстві реінтеграції тимчасово окупованих територій повідомили, що до кінця квітня громадяни України, які пережили окупацію отримають разову грошову допомогу, передають Патріоти України. Віце-прем'єр-міністерка України — міністерка з п...

Українцям платять по 16 тис. грн від Червоного Хреста: Хто може отримати та як подати заявку

понеділок, 27 березень 2023, 19:28

Українським ветеранам війни, які отримали інвалідність через повномасштабну війну, виплачують по 16 тис. грн від Червоного Хреста України (ККУ, не Міжнародного Комітету Червоного Хреста, це різні організації). Виплати здійснюються по 4 тис. грн на міся...