"Всё пропало!": Трейдери масово виводять гроші з рахунків МосБіржі

Російський фондовий ринок потрапив в затяжну смугу відтоку капіталу, яка триває з середини лютого, в результаті індекси знижуються навіть у відносно сприятливих умовах на зовнішніх ринках.

Трейдери побоюються обвалу рубля. Фото: Інтерфакс.

Московська біржа продовжує фіксувати помітний відтік коштів з клієнтських рахунків. У травні трейдери вивели ще близько 10 млрд рублів з головною торгового майданчика Росії. Про це повідомляє Сбербанк CIB cо посиланням на дані біржі, передають Патріоти України.

Рублеві залишки на рахунках впали на 12% за місяць і на 33% з початку року - до 64 млрд рублів. У порівнянні з липнем 2016 го рублю рахунки скоротилися в 1,7 рази.

Залишки в доларах впали на 11% в порівнянні з квітнем, в євро - на 5%. За 5 місяців валютний відтік склав 10% в доларах і 1% в євро.

Гроші йдуть з біржі всупереч прогнозам керівництва, зазначають аналітики Сбербанк CIB Ендрю Кілі і Андрій Павлов-Русинов: коментуючи результати першого кварталу по МСФО, менеджмент говорив, що не чекає подальшого падіння залишків на рублевих рахунках.

Обсяг торгів акціями впав на 7% за січень-травень; в секції деривативів - найпопулярнішої серед приватних трейдерів - оборот скоротився на 27% за 5 місяців.

На валютному ринку біржа зафіксувала зростання обороту - на 6%. Він, однак, було забезпечено за рахунок торгів свопами, а не угодами спот, відзначають в Ощадбанк CIB.

Втім, одночасно на 27% зріс оборот грошового ринку і на 12% - обсяг торгів облігаціями.

Російський фондовий ринок потрапив в затяжну смугу відтоку капіталу, яка триває з середини лютого, в результаті індекси знижуються навіть у відносно сприятливих умовах на зовнішніх ринках, каже аналітик Промсвязьбанка Ілля Фролов.

За даними EFPR, закордонні фонди з початку року продали російських акцій на 1,4 млрд доларів, ліквідувавши майже всі вкладення, здійснені після перемоги Дональда Трампа на виборах в США. Індекс ММВБ впав на 17,5% з початку року, а що входять до нього компанії сумарно подешевшали на 1,4 трлн рублів.

Курс валют в Україні: Тиша перед бурею, або Чому треба боятися дешевого долара

понеділок, 2 жовтень 2023, 9:40

Гривня демонструє стабільність, втім, експерти попереджають - це ненадовго, передають Патріоти України. І знову стабільність курсу валют в Україні після "валідольного" вересня – перед початком жовтня долар "заснув", як це було двадцять днів тому. Весь...

Українцям по-новому рахуватимуть розподіл газу: Що треба знати

понеділок, 2 жовтень 2023, 9:05

В Україні від 1 жовтня під час розрахунку розміру річної замовленої потужності газу для побутових споживачів, які повністю чи частково не отримують газопостачання, враховуватимуть лише за неопломбовані газові прилади. Про це повідомили у Національній к...