Все, як у Румунії 20 років тому: Експерт пояснив, чим Україна може привабити інвесторів

Ілюстрація: dia.dp.gov.ua

Іноземним інвесторам потрібно показати, чим Україна може вигідно відрізнятися від сусідів у Східній Європі. Так вважає Роман Матис керівник управління інвестиційної політики у Львівській обласній державній адміністрації, повідомляють Патріоти України з посиланням на gazeta.ua.

Розповідає, у який спосіб його команді вдалося за 2016 рік в області створити понад 12 тис. робочих місць. Торік - ще понад 8 тис.

Україна залучає капітал трьома чинниками. Доступна сировина, доступна робоча сила, доступний енергетичний ресурс. Львівщина має ще четвертий - близькість до ЄС.

"Суть моєї короткострокової стратегії - йти до компаній, які 10-20-25 років тому прийшли у Польщу, Румунію, Чехію, Словаччину. Вони більше не спішать нарощувати там виробництво, бо за два десятиліття усе суттєво піднялося в ціні. Сировина подорожчала. Зарплата виросла. Але працівники пороз'їжджалися по Європі, бо там ще вища. Навіть при дешевих кредитах на розширення, повернення вкладень розтягнуте в часі. А ми кажемо: хлопці, дивіться, що можна зробити за парканом, через 200 чи 400 кілометрів. Все, як у Румунії 20 років тому".

Матис вважає, що бізнес-середовищу треба показати можливість, а зацікавлені самі приблизяться. "Мене не покидає бажання зробити роад-шоу (серія зустрічей у різних містах, - ред.), де ми за участю ділових видань обговорили б можливості регіону", - каже експерт.

Німеччина запустила власне виробництво ракет до Patriot

субота, 12 липень 2025, 20:59

Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...

Дошкульний удар по шлунку і гаманцю українців!: Названо продукт харчування, який подорожчав найсильніше

субота, 12 липень 2025, 17:54

В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...