Іноземним інвесторам потрібно показати, чим Україна може вигідно відрізнятися від сусідів у Східній Європі. Так вважає Роман Матис керівник управління інвестиційної політики у Львівській обласній державній адміністрації, повідомляють Патріоти України з посиланням на gazeta.ua.
Розповідає, у який спосіб його команді вдалося за 2016 рік в області створити понад 12 тис. робочих місць. Торік - ще понад 8 тис.
Україна залучає капітал трьома чинниками. Доступна сировина, доступна робоча сила, доступний енергетичний ресурс. Львівщина має ще четвертий - близькість до ЄС.
"Суть моєї короткострокової стратегії - йти до компаній, які 10-20-25 років тому прийшли у Польщу, Румунію, Чехію, Словаччину. Вони більше не спішать нарощувати там виробництво, бо за два десятиліття усе суттєво піднялося в ціні. Сировина подорожчала. Зарплата виросла. Але працівники пороз'їжджалися по Європі, бо там ще вища. Навіть при дешевих кредитах на розширення, повернення вкладень розтягнуте в часі. А ми кажемо: хлопці, дивіться, що можна зробити за парканом, через 200 чи 400 кілометрів. Все, як у Румунії 20 років тому".
Матис вважає, що бізнес-середовищу треба показати можливість, а зацікавлені самі приблизяться. "Мене не покидає бажання зробити роад-шоу (серія зустрічей у різних містах, - ред.), де ми за участю ділових видань обговорили б можливості регіону", - каже експерт.
Польща має купити або взяти в оренду одеський порт, щоб експортувати через нього польське та європейське зерно. Про це повідомляють Патріоти України з посиланням на заяву заступника міністра сільського господарства Міхала Колодзейчака в ефірі Polsat Ne...
З 1 березня, коли в Україні провели індексацію пенсійних виплат, збільшилися пенсії у «чорнобильців», у тому числі й тих, хто має групи інвалідності, а також у ліквідаторів аварії на ЧАЕС, передають Патріоти України. Тим часом «Соцпортал» уточнює, що ц...