На кінець банківської доби у п’ятницю Московська біржа зафіксувала падіння російської валюти у 67, 74 за долар США, повідомляють Патріоти України. До понеділка очікується більше 70 за «американця», таким чином наближаючись до антирекордів січня-лютого 2016 року. Обвал російського рубля ймовірно не зупиниться ще тиждень. Як вважає ряд аналітиків, уряду РФ практично нічого протиставити санкціям і девальвації рубля.
На ринку наростає брак валюти: сумарний обсяг зареєстрованих біржею заявок на продаж до кінця основної сесії впав до 22 млн доларів, що в 5 разів нижче середнього значення за останній місяць.
До ризиків антиросійських санкцій додалася «пожежа» в економіці Туреччини, яка перекинулася на інші ринки, що розвиваються, вказує аналітик «Фрідом Фінанс» Анастасія Соснова.
Відтік капіталу з Росії тим часом прискорюється: у липні він становив 4,2 млрд доларів, в 10 разів перевищивши показник за весь другий квартал, повідомив напередодні ЦБ.
Уряд не зацікавлений в зміцненні рубля навіть за дорогої нафти, заявив 11 липня в Держдумі глава Мінфіну Антон Силуанов.
«Буде 100 доларів (за барель) - курс, пам'ятайте, був 30 з невеликим рублів за долар. Потрібні нам зараз такі співвідношення, такі коливання? Напевно, ні», - сказав він.
Папери Ощадбанку впали ще на 4,98% на МосБірже і на 6,06% - в Лондоні. Індекс РТС втратив 3,68% і оновив «дно» з квітня, ціни боргових паперів уряду РФ опустилися до мінімуму за 15 місяців за індексом RGBI.
Щоб згладити наслідки для ринку, Центробанк може знизити обсяги закупівлі валюти на біржі, які проводить для Мінфіну в рамках бюджетного правила.
Втім, повністю відмовлятися від вилучення валюти з економіки, яке топить рубль разом з санкціями, влада не має наміру.
Німеччина нещодавно відкрила власну лінію з виробництва ракет для систем протиповітряної оборони Patriot і потенційно, у майбутньому, зможе надавати їх Україні. Про це на брифінгу у Києві сказав глава спеціального штабу з питань України в міністерстві ...
В Україні за підсумками червня зафіксовано найнижчу інфляцію з березня 2025 року. У річному обчисленні зростання цін сповільнилося з 15,9% до 14,3% до червня-2024. Одним із ключових драйверів загальної інфляції залишилося подорожчання продуктів харчува...