"Все пропало!": Москва прокинеться у понеділок з новим "кошмарним" курсом рубля

Російська валюта у пошуках дна до 22 серпні може пробити антирекорд зими 2016 року, кори за кожен «зелений давали більше 80 «дерев’яних».

На кінець банківської доби у п’ятницю Московська біржа зафіксувала падіння російської валюти у 67, 74 за долар США, повідомляють Патріоти України. До понеділка очікується більше 70 за «американця», таким чином наближаючись до антирекордів січня-лютого 2016 року. Обвал російського рубля ймовірно не зупиниться ще тиждень. Як вважає ряд аналітиків, уряду РФ практично нічого протиставити санкціям і девальвації рубля.

На ринку наростає брак валюти: сумарний обсяг зареєстрованих біржею заявок на продаж до кінця основної сесії впав до 22 млн доларів, що в 5 разів нижче середнього значення за останній місяць.

До ризиків антиросійських санкцій додалася «пожежа» в економіці Туреччини, яка перекинулася на інші ринки, що розвиваються, вказує аналітик «Фрідом Фінанс» Анастасія Соснова.

Відтік капіталу з Росії тим часом прискорюється: у липні він становив 4,2 млрд доларів, в 10 разів перевищивши показник за весь другий квартал, повідомив напередодні ЦБ.

Уряд не зацікавлений в зміцненні рубля навіть за дорогої нафти, заявив 11 липня в Держдумі глава Мінфіну Антон Силуанов.

«Буде 100 доларів (за барель) - курс, пам'ятайте, був 30 з невеликим рублів за долар. Потрібні нам зараз такі співвідношення, такі коливання? Напевно, ні», - сказав він.

Папери Ощадбанку впали ще на 4,98% на МосБірже і на 6,06% - в Лондоні. Індекс РТС втратив 3,68% і оновив «дно» з квітня, ціни боргових паперів уряду РФ опустилися до мінімуму за 15 місяців за індексом RGBI.

Щоб згладити наслідки для ринку, Центробанк може знизити обсяги закупівлі валюти на біржі, які проводить для Мінфіну в рамках бюджетного правила.

Втім, повністю відмовлятися від вилучення валюти з економіки, яке топить рубль разом з санкціями, влада не має наміру.

Найбільший інфраструктурний проект часів незалежності: Через Бескидський тунель за рік пройшло понад десять тисяч поїздів

п’ятниця, 24 травень 2019, 19:11

За розрахунками, окупність проекту припадає на 2042 рік. Що є цілком прийнятним для такої величезної транспортної інвестиції. Рівно рік тому тодішній президент України Порошенко відкрив рух через новий Бескидський тунель, нагадують Патріоти України. З ...

Настав його час "відновити справедливість": Коломойський готується до масштабного наступу на Ахметова в енергетичній сфері, - ЗМІ

п’ятниця, 24 травень 2019, 18:05

Атака почнеться після кадрових перестановок в Антимонопольного комітету України і Національної комісії регулювання енергетики і комунальних послуг. Інформаційна кампанія проти покупки Ринатом Ахметовим двох обленерго організована олігархом Ігорем Колом...