​"Все пропало!" - Сенат США "точить зуби": Після скандального побачення Путіна з Трампом обвалилась вартість провідного банку Росії

Російський фінансовий ринок нервово реагує на політичний скандал, котрий розгорівся після «історичного» саміту у Гельсінкі. Імовірна хвиля нових потужних санкцій змушує спекулянтів стрімко залишати російський ринок.

На другий-третій день після теплого побачення Путіна з Трампом рубль втратив до долара кілька десятків копійок. Тепер настала черга провідних держактивів Російської Федерації, зазначають Патріоти України.

Так після завершення в Гельсінкі саміту на Московській біржі різко подешевшали акції Сбербанку. «Історичне порозуміння», яке не принесла конкретних домовленостей і дала старт новій санкційній кампанії проти РФ в сенаті США, спровокувала продажу з боку іноземних інвесторів, пише російське видання «Реальний Світ».

За тиждень Сбербанк обвалився на 10,8%, а його ринкова вартість скоротилася на 534 мільярда рублів. З кризи 2014 року акції найбільшого держбанку РФ лише одного разу переживали падіння такого масштабу - в квітні, після введення санкцій проти «Русала».

«На російському ринку багато іноземців, що реагують на політику. Сбербанк ріс перед зустріччю Путіна і Трампа, потім в США почалася критика Трампа, виник ризик нових санкцій, - говорить старший аналітик БКС Сергій Суверов. - Хедж-фонди, які сидять в акціях Сбербанку, дуже реагують на ці новини».

За даними EPFR, за тиждень нерезиденти вивели з російського ринку 80 млн доларів, фіксуючи прибуток від інвестицій, зроблених перед початком саміту, який викликав в США жорстку критику і звинувачення на адресу Трампа в діапазоні від національного «ганьби» до «національної зради».

Гнів конгресменів вилився в три нових проекти антиросійських санкцій, що надійшли в сенат з початку тижня.

Перший з них належить представнику Флориди Марко Рубіо, передбачає посилення обмежень для енергетичного і банківського секторів РФ і дає повноваження на такий крок Національній розвідці, яка зможе діяти в обхід Трампа, якщо знову підтвердить втручання в американські вибори.

Другий проект, від Джона Баррассо з Вайомінгу, вимагає накласти санкції на "Північний потік -2". Третій вимагає від Держдепу перевірити Росію на спонсорство міжнародного тероризму, яке в разі підтвердження означає автоматичне введення додаткового режиму санкції.

У четвер глава республіканської більшості в Сенаті Мітч Макконнел дав доручення двом профільним комітетам - по банках і міжнародних відносин - провести слухання і розглянути пропозиції, що надійшли.

В Україні деяким пенсіонерам щомісяця доплачуватимуть 2361 грн: Ось хто отримає виплати

четвер, 21 листопад 2024, 22:40

В Україні протягом дії воєнного стану пенсіонери-чорнобильці щомісячно будуть отримувати доплату до пенсії у розмірі 2361 грн. Про це йдеться у проєкті закону № 12000, передають Патріоти України. Зазначається, що відповідно до нового законопроєкту про ...

GAME OF CHICKEN / ГРА В БОЯГУЗА

четвер, 21 листопад 2024, 22:25

Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...