В уряді заявили, що зростання ціни на газ – вимушений крок, адже безвідповідальність попередньої влади могла повернути Україну в 90-ті. Про це повідомила прес-служба Кабміну, зазначають Патріоти України.
"Багато хто пам’ятає той час, коли Україна переживала кризові 90-ті. Стрімка інфляція, затримки з виплатою заробітної плати, високий рівень безробіття, потім перше різке знецінення української гривні – долар тоді зріс з 3-х до 5-ти гривень", - нагадали в уряді.
Там зазначили, 2018 року в Україну могли б повернутися 90-ті, адже у 2006-2013 роках були взяті мільярдні доларові кредити, які не були тодішньою владою спрямовані на розвиток економіки, а були "розтриньканні і витрачені на "проїдання"".
"Безвідповідальність тодішніх чиновників, зробила сьогодні заручниками простих українців. А тепер настав час повертати ці борги", - йдеться у заяві.
Так, у наступні п’ять років Україна має віддати більше 30 мільярдів доларів. Зазначається, що нинішній уряд уже розпочав знижувати боргове навантаження, проте співпраця з МВФ все ще є необхідною для України. "Без кредиту МВФ країна опинилася б на межі банкрутства", - кажуть в Кабміні.
Там також пояснили, що переговори з МВФ були складними і кредитори висували вимогу прирівняти ціни на газ для населення до рівня промисловості. Уряд на це не погоджувався, і результатом річних перемовин став компроміс – замість 60%, ціна на газ з 1 листопада 2018 року зросте лише на 23%.
Як повідомлялося раніше, новий тариф мав почати діяти ще від 1 жовтня. Проте Кабмін відтермінував перегляд вартості й залишив тариф на рівні 6,9579 грн за кубометр до 18 жовтня.
Україна не може отримати від МВФ черговий транш кредиту вже майже півтора року - через те, що не втілила всі необхідні реформи, не ухвалила нові закони. Зокрема, була вимога щодо створення Антикорупційного суду - її виконали.
Економіка України попри війну продовжує зростання. Показник ВВП на душу населення перевищив довоєнний рівень. Про це повідомив заступник міністра економіки України Андрій Телюпа, передають Патріоти України. . За його словами, зростання реального ВВП У...
Шведський економіст та дипломат Андерс Аслунд вважає, що Росія може вичерпати свої ліквідні фінансові резерви до осені 2025 року. Це потенційно може призвести до фінансової кризи, передають Патріоти України. Як пояснює видання MSN, Аслунд зазначає, що ...