Якщо трудові мігранти пенсійного та передпенсійного віку повертатимуться до України і отримуватимуть тут пенсії, то це матиме негативний вплив на економіку країни. Про це у коментарі УНН повідомив президент Всеукраїнської Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник, інформують Патріоти України.
"Повернення заробітчан пенсійного та передпенсійного віку до України і отримання ними пенсії негативно позначатиметься на економіці", — сказав він.
Експерт пояснив, що у нас старіюча нація, як і в інших країнах Європи. І з кожним роком відсоток пенсіонерів збільшується, що накладає на працюючих великий тягар.
"При існуванні солідарної пенсійної системи і не розвинених приватних пенсійних фондів, пенсія може формуватися тільки з податків, які сплачують працюючі українці. В Європі ця проблема вирішується наступним чином — підняттям пенсійного віку та залученням молодих трудових мігрантів, які займають вільні робочі місця, що створюються під час економічного зростання та збалансовують пенсійну систему в тому числі", — додав він.
Водночас, за словами Воскобойника, для того, щоб Україна змогла залучати трудових мігрантів до себе, їй потрібно, аби економіка стабільно зростала впродовж десяти і більше років. Тоді з’явиться багато вільних робочих місць і можна буде розпочати залучення мігрантів для підтримання в тому числі українських пенсіонерів.
"Але чи готове приймати трудових мігрантів українське суспільство — це велике питання", — зауважив експерт.
Як відомо, у Пенсійному фонді повідомили, що українці, які легально працюють за кордоном, можуть зарахувати свій страховий стаж, набутий за межами країни, при оформленні пенсії в Україні.
Європейська комісія оцінює, чи може вона ухвалити законодавство, яке забороняє фірмам ЄС підписувати нові контракти на російське викопне паливо, а також працює над правовими варіантами, які дозволять компаніям ЄС розривати контракти на постачання газу ...
Українські фермери продовжують накручувати ціни на буряки. Вартість овочу вже значно зросла порівняно з минулим тижнем, а порівняно з минулим роком, то ціни вищі вже у 2,5 раза. При цьому торгові мережі вже повідомляють про дефіцит цього коренеплоду. П...