Журналісти розповіли, що у порівнянні з аналогічними українськими показниками все виглядає краще. Але кримчани живуть не в Україні, а "русский мир" з легкістю з'їдає всі фінансові бонуси від "повернення у рідну гавань". "Наші ціни порівнянні з московськими,— розповідає Соколан.— Всі шоковані: ті зарплати, які люди вважали космічними при українських цінах, тепер з'їдаються геть".
Варто зазначити, що "з'їлося" багато чого: обсяг зовнішньої торгівлі Криму в 2016 році став у 14 разів нижчим, ніж був у 2013-му — $155 млн проти $2,2 млрд. Експорт впав у 18,7 разів. Ціни на продукти за три роки зросли на 216%. Підприємці зникають як клас: кількість юросіб скоротилася в 2,4 рази, а фізосіб — в 3,4 рази. Число туристів зменшилося у п'ять разів.
Зросла вартість оренди квартир, проїзд у транспорті. "Найбільш комфортно почуваються в Криму військовослужбовці і бюрократи. Перші отримують від 30-100 тис. руб. (13,4–44,7 тис. грн). Але навіть їм далеко до "білої кістки": майже всі співрозмовники зазначають, що кримські держслужбовці стали своєрідними небожителями", - звертають увагу журналісти.
Але життєві труднощі не виводять кримчан на вулиці з протестами. І Юсуф Куркчі, перший заступник міністра Міністерства з питань тимчасово окупованих територій України, знає чому: на півострові в кілька разів збільшилася кількість поліцейських і подвоївся прокурорський корпус. Це знак того, що влада посилює тиск на суспільство й вже активно обробляє інакомислячих. "До президента Росії звертаються не лише поодинокі пікетувальники. На півострові це вже стало традицією — в будь-яких проблемах можна звинувачувати місцеву владу, а за справедливість варто звертатися виключно до господаря Кремля", - зазначають журналісти.
Водночас, всі сподівання кримських чиновників спрямовані на Керченський міст — споруду, яка повинна зв'язати Керченський і Таманський півострови. Наприкінці 2018-го "влада" планує відкрити по ньому автомобільний рух, а роком пізніше — залізничний. Але жоден міст не зніме півострів з дотаційної голки.
Хоча торгівельна війна з КНР, котру розпочав Трамп, наразі для її ініціатора проходить не дуже, все таки певні здобутки таки є. Apple Inc. планує перенести в Індію виробництво всіх iPhone для ринку США вже наступного року на тлі розпочатої Вашингтоном ...
Шахраї, щоб заволодіти грошима громадян або отримати доступ до їхніх персональних даних, використовують різні «чутливі теми» для людей, в тому числі й тему війни, передають Патріоти України. Зокрема, власникам карток «ПриватБанку» аферисти повідомляють...