"Чи готова редакція засудити дії свого кореспондента?": У Чехії розгорається скандал через підтримку журналістом бойовиків "ДНР"

Статті "спеціального кореспондента Dnes на сході України" переповнені романтизацією і прославлянням злочинців, які захопили частину української території та взяли в заручники мільйони українців.

Бойовики "ДНР" здалися чеху "романтичними героями". Фото: соцмережі.

Посольство України у Чехії відреагувало на опубліковані газетою Mlada fronta Dnes статті журналіста Адама Гаєка, який незаконно потрапив до окупованих районів Донбасу та у своїх матеріалах прославляв бойовиків, передають Патріоти України.

Відповідь посла України в Чехії Євгена Перебийноса надрукована зазначеним виданням. Посол нагадує, що газета надрукувала три матеріали "спеціального кореспондента Dnes на сході України", які переповнені романтизацією і прославлянням злочинців, які захопили частину української території та взяли в заручники мільйони українців. "Складається враження, що єдиним завданням Адама Гаєка було максимально відбілити образ бандитів, які разом з російськими військовослужбовцями тероризують місцеве населення на Донбасі та знищують рештки його інфраструктури" - зазначає Перебийніс.

При цьому щодо українських військових Гаєк використовує неприйнятні порівняння, більше характерні для російських пропагандистських ЗМІ. "І хоча принизливі характеристики України та українців він вкладає в уста нібито персонажів своїх статей, але загальний висновок, до якого він намагається підвести читачів, є очевидним: виправдати злочини, які здійснюються Росією та її маріонетками на Донбасі," - пише посол. Також він наголошує на тому, що кореспондент потрапив на територію окупованих районів Донбасу в обхід законів України й перетнувши український кордон, очевидно, з території Росії.

"Чи усвідомлює редакція, що це кидає тінь вже не на журналіста, а загалом на репутацію всього видання? Якщо ж редакція про це не знала, то чи готова вона засудити дії свого журналіста, який, можливо, використав ім’я однієї з найвпливовіших чеських газет у тільки йому відомих цілях?" - заявив Перебийніс. Варто зазначити, що останній матеріал Гаєка був опублікований в Dnes 21 травня і має назву "Чеські воїни, що борються на Донбасі: тут більше демократії, ніж у вас". У ній йдеться про чеських бойовиків на Донбасі, в статті автор "смакує" їхні злочини проти українців.

Спецслужби РФ провели операцію з нагнітання паніки в українському суспільстві

середа, 31 березень 2021, 23:38

Ці повідомлення носять ознаки інформаційно-психологічної операції. Її мета – створення атмосфери страху і дестабілізаційних моментів в українському суспільстві. Це все елементи психологічно-інформаційних операцій російських спецслужб, які мають на меті ст

Прогнози про імовірний наступ росіян носили ознаки інформаційно-психологічної операції

субота, 20 березень 2021, 21:35

Варто зауважити, що чи не єдиним джерелом правдивої інформації в цій ситуації виступив аналітичний відділ ГІ «Права Справа». Істерія навколо «фатальної дати» 15 березня –це шкідливі сентенції, які носили ознаки інформаційно-психологічної операції. Прог...