"Чи готова редакція засудити дії свого кореспондента?": У Чехії розгорається скандал через підтримку журналістом бойовиків "ДНР"

Статті "спеціального кореспондента Dnes на сході України" переповнені романтизацією і прославлянням злочинців, які захопили частину української території та взяли в заручники мільйони українців.

Бойовики "ДНР" здалися чеху "романтичними героями". Фото: соцмережі.

Посольство України у Чехії відреагувало на опубліковані газетою Mlada fronta Dnes статті журналіста Адама Гаєка, який незаконно потрапив до окупованих районів Донбасу та у своїх матеріалах прославляв бойовиків, передають Патріоти України.

Відповідь посла України в Чехії Євгена Перебийноса надрукована зазначеним виданням. Посол нагадує, що газета надрукувала три матеріали "спеціального кореспондента Dnes на сході України", які переповнені романтизацією і прославлянням злочинців, які захопили частину української території та взяли в заручники мільйони українців. "Складається враження, що єдиним завданням Адама Гаєка було максимально відбілити образ бандитів, які разом з російськими військовослужбовцями тероризують місцеве населення на Донбасі та знищують рештки його інфраструктури" - зазначає Перебийніс.

При цьому щодо українських військових Гаєк використовує неприйнятні порівняння, більше характерні для російських пропагандистських ЗМІ. "І хоча принизливі характеристики України та українців він вкладає в уста нібито персонажів своїх статей, але загальний висновок, до якого він намагається підвести читачів, є очевидним: виправдати злочини, які здійснюються Росією та її маріонетками на Донбасі," - пише посол. Також він наголошує на тому, що кореспондент потрапив на територію окупованих районів Донбасу в обхід законів України й перетнувши український кордон, очевидно, з території Росії.

"Чи усвідомлює редакція, що це кидає тінь вже не на журналіста, а загалом на репутацію всього видання? Якщо ж редакція про це не знала, то чи готова вона засудити дії свого журналіста, який, можливо, використав ім’я однієї з найвпливовіших чеських газет у тільки йому відомих цілях?" - заявив Перебийніс. Варто зазначити, що останній матеріал Гаєка був опублікований в Dnes 21 травня і має назву "Чеські воїни, що борються на Донбасі: тут більше демократії, ніж у вас". У ній йдеться про чеських бойовиків на Донбасі, в статті автор "смакує" їхні злочини проти українців.

Нова Оленівка: Росіяни планують підірвати будівлю в Маріуполі, де судитимуть полонених азовців

четвер, 18 серпень 2022, 22:34

До Дня Незалежності України 24 серпня, за оперативною інформацією аналітичного відділу ГІ "Права Справа", російські спецслужби готують чергову провокацію з численними жертвами. На цей день у тимчасово окупованому Маріуполі заплановане проведення так зв...

В обхід санкцій: Росія планує організувати виробництво комплектуючих для "Орланів" у країнах ОКДБ.

четвер, 18 серпень 2022, 22:24

Попри введені західні санкції, росії до недавнього часу вдавалося залучати західні комплектуючі для виробництва крилатих ракет, безпілотного комплексу “Орлан-10” та інших видів зброї. За різними оцінками, з 2014 року російський ВПК зміг залучити західн...