"Ельфи" проти "тролів Кремля": У Латвії набирають добровольців "інформаційних військ"

Безглуздо боротися з кожним коментарем "тролів", це фізично неможливо і не треба, оскільки вони і переслідують мету зачіпати, провокувати, викликати якусь емоцію. Навпаки, треба регулярно давати людям рекомендації, показувати, де можна придбати коректні,

Інтернет-ельфи будуть боротися з інтернет-тролями. Ілюстрація: соцмережі.

Колишній співробітник латвійського МЗС Інгмарс Бісенієкс збирає команду "ельфів", які боротимуться з фейками і пропагандою, поширюваною "кремлівськими тролями" у латиських електронних ЗМІ. Про це він розповів в інтерв'ю Радіо Свобода, передають Патріоти України.

"Головна мета, яку я ставлю, - це awareness raising, підвищення інформованості людей, в основному молодих, які щодня користуються інтернетом. Активність ініціативної групи ентузіастів, які могли б коротким і прийнятним способом донести до людей актуальну інформацію, була б хорошою справою", - говорить Бісенієкс.

Латвійські "ельфи" спиратимуться на досвід литовських інтернет-активістів, які стали використовувати для свого позначення поняття сленгу "ельфінг", що виникло у Рунеті ще 2009 року. Бісенієкс сподівається, що діяльність ініціативної групи започаткує громадський рух по підвищенню медіаграмотності серед співвітчизників.

За словами Бісенієкса, безглуздо боротися з кожним коментарем "тролів", це фізично неможливо і не треба, оскільки вони і переслідують мету зачіпати, провокувати, викликати якусь емоцію. Навпаки, треба регулярно давати людям рекомендації, показувати, де можна придбати коректні, а не фейкові знання про те, чим вони цікавляться.

Команда латвійських "ельфів" формується в групі у Facebook. З нею вже є проблема: для кращої комунікації її краще ззовні закрити, оскільки її починають використовувати проти людей, які бажають до неї приєднатися.

"Це усе волонтери, ніхто нікому не платить. Можливо, більшість навіть і не захоче публічно своє ім'я показувати, і це зрозуміло. Зараз я думаю над тим, як передавати інформацію для усіх, для широкої публіки, не розкриваючи наших однодумців. А з ними ми спілкуватимемося нормально через електронну пошту або приховану групу в Facebook", - пояснює Бісенієкс.

Він шанобливо відноситься до досвіду литовських ельфів, які почали працювати в цьому напрямі ще з 2013-2014 року. Але нагадує, що є і інші країни, що межують з Росією, де існують ті ж проблеми: Естонія, Польща, Фінляндія, "було б цікаво і корисно налагодити контакти з колегами в сусідніх країнах".

Ядерна риторика Кремля - політичний блеф: Захід єдиний у підтримці України

неділя, 19 лютий 2023, 15:48

Знакова заява з огляду на те, що ще недавно НАТО і політичне керівництво країн ЄС застерігали українську сторону щодо можливої реалізації планів звільнення Криму військовим шляхом. Зараз – оцінки протилежні. Нам, схоже, дають "зелене світло" щодо Криму.

Розгром рашистів під Вугледаром. Лукашенко обламав Лаврова. РФ кине 170 000 мобіків

четвер, 16 лютий 2023, 23:17

Росія готує масштабний наступ в Україні чи він вже розпочався? Хто задіяний у штурмі позицій ЗСУ на Донецькому та Луганському напрямах? Білорусь контактує із представниками НАТО та категорично відмовляється виконувати вимоги Кремля? . 00:15 Країни Захо...