Головний флагман ВМС України після ремонту повернувся в Одесу

Оновленого і блискучого новою фарбою "Гетьмана Сагайдачного" покажуть одеситам в День Флоту, який відбудеться 1 і 2 липня на Морвокзалі.

Фрегат "Гетьман Сагайдачний". Фото:https://www.radiosvoboda.org

30 червня, приблизно о 17:00, флагман ВМСУ, фрегат «Гетьман Сагайдачний» повернувся після ремонту в Західну військово-морську базу в Одесі. Про це пише Радіо Свобода, передають Патріоти України.

Від стінки Іллічівського судноремонтного підприємства фрегат відчалив близько полудня, а з 16:30 два буксири Одеського порту затягнули фрегат в Практичну гавань.

Корабель отримав нове лакофарбове покриття і переведений на стоянку біля причалу. Оновленого і блискучого новою фарбою «Гетьмана» покажуть одеситам в День Флоту, який відбудеться 1 і 2 липня на Морвокзалі.

Після кількамісячного докового ремонту на флагманський корабель – фрегат «Гетьман Сагайдачний» – чекає модернізація. Але це згодом: День ВМС, 2 липня, а потім міжнародні навчання «Сі Бриз» пройдуть за участі головного військового корабля України, повідомили в командуванні Військово-морських Сил ЗС України.

Одними з перших на допомогу фрегатові свого часу прийшли волонтери. У 2015 році вони придбали для корабля навігаційно-радіолокаційний радар. «Навіть якщо цей радар дозволить підвищити хоч б на 10-20% ефективність роботи корабля, то будь-які гроші виправдані», – зазначав тоді засновник благодійного фонду «Повернись живим» Віталій Дейнега.

Згідно з договором ремонт фрегата розпочався 3 березня цього року силами ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському” (попередня назва ПАТ “Завод “Ленінська кузня”). Його загальна вартість становить 14,5 млн грн. Всього на ремонт та модернізацію фрегата “Гетьман Сагайдачний” Кабінет міністрів України спрямував 91 млн грн – це 3,5 млн. дол. США або 2/3 експортної вартості одного танка “Оплот”.

Ядерна риторика Кремля - політичний блеф: Захід єдиний у підтримці України

неділя, 19 лютий 2023, 15:48

Знакова заява з огляду на те, що ще недавно НАТО і політичне керівництво країн ЄС застерігали українську сторону щодо можливої реалізації планів звільнення Криму військовим шляхом. Зараз – оцінки протилежні. Нам, схоже, дають "зелене світло" щодо Криму.

Розгром рашистів під Вугледаром. Лукашенко обламав Лаврова. РФ кине 170 000 мобіків

четвер, 16 лютий 2023, 23:17

Росія готує масштабний наступ в Україні чи він вже розпочався? Хто задіяний у штурмі позицій ЗСУ на Донецькому та Луганському напрямах? Білорусь контактує із представниками НАТО та категорично відмовляється виконувати вимоги Кремля? . 00:15 Країни Захо...