Головний флагман ВМС України після ремонту повернувся в Одесу

Оновленого і блискучого новою фарбою "Гетьмана Сагайдачного" покажуть одеситам в День Флоту, який відбудеться 1 і 2 липня на Морвокзалі.

Фрегат "Гетьман Сагайдачний". Фото:https://www.radiosvoboda.org

30 червня, приблизно о 17:00, флагман ВМСУ, фрегат «Гетьман Сагайдачний» повернувся після ремонту в Західну військово-морську базу в Одесі. Про це пише Радіо Свобода, передають Патріоти України.

Від стінки Іллічівського судноремонтного підприємства фрегат відчалив близько полудня, а з 16:30 два буксири Одеського порту затягнули фрегат в Практичну гавань.

Корабель отримав нове лакофарбове покриття і переведений на стоянку біля причалу. Оновленого і блискучого новою фарбою «Гетьмана» покажуть одеситам в День Флоту, який відбудеться 1 і 2 липня на Морвокзалі.

Після кількамісячного докового ремонту на флагманський корабель – фрегат «Гетьман Сагайдачний» – чекає модернізація. Але це згодом: День ВМС, 2 липня, а потім міжнародні навчання «Сі Бриз» пройдуть за участі головного військового корабля України, повідомили в командуванні Військово-морських Сил ЗС України.

Одними з перших на допомогу фрегатові свого часу прийшли волонтери. У 2015 році вони придбали для корабля навігаційно-радіолокаційний радар. «Навіть якщо цей радар дозволить підвищити хоч б на 10-20% ефективність роботи корабля, то будь-які гроші виправдані», – зазначав тоді засновник благодійного фонду «Повернись живим» Віталій Дейнега.

Згідно з договором ремонт фрегата розпочався 3 березня цього року силами ПрАТ “Завод “Кузня на Рибальському” (попередня назва ПАТ “Завод “Ленінська кузня”). Його загальна вартість становить 14,5 млн грн. Всього на ремонт та модернізацію фрегата “Гетьман Сагайдачний” Кабінет міністрів України спрямував 91 млн грн – це 3,5 млн. дол. США або 2/3 експортної вартості одного танка “Оплот”.

Речник Запорізької ОВА "засвітив" результати артобстрілу міста

п’ятниця, 27 травень 2022, 11:54

Оприлюднені в мережі фото і відео наслідків ракетних атак противник може використовувати для коригування вогню, що призводить до збільшення числа жертв серед українських військових та мирних громадян. Попри заборону публікувати фото та відео наслідків ...

"Азовсталь" - найбільша поразка в історії РФ

четвер, 26 травень 2022, 0:18

Кінець оборони Маріуполя та подвиг героїв "Азовсталі": попри те, що росіянам зрештою вдалося встановити контроль над містом, штурмова операція назавжди закарбується в історії рф, як найбільший військовий провал. Штурм Маріуполя та "Азовсталі" став війс...