Хіти тижня. Що треба знати про українську гаубицю "Богдана": ТОП-10 фактів про новинку

В Україні стартували випробування новітньої вітчизняної гаубиці - 155-міліметрової самохідної артилерійської установки (САУ) Богдана із максимальною дальністю стрільби до 60 км.

Це перша гаубиця з натівським калібром українського виробництва. Журналісти розповіли про особливості цієї установки в своїй інфографіці, передають Патріоти України.

Вперше знаряддя буде показано широкій публіці на параді в День незалежності 24 серпня. Після завершення випробувань гаубиця надійде на озброєння ЗСУ.

1. Богдана - перша українська гаубиця із гарматою 155-міліметровго калібру, що відповідає стандартам НАТО. Зараз на озброєнні в українській армії знаходяться знаряддя радянського, 152-міліметрового калібру.

2. Гаубиця сконструйована на шасі повнопривідного військової вантажівки КрАЗ-6322 з колісною формулою 6х6 виробництва Кременчуцького автомобільного заводу.

3. Колісне шасі, яке вперше застосовується на українських самохідних гаубицях, забезпечує більш високу мобільність, ніж гусеничне.

4. Знаряддя оснащене автоматизованою комп'ютерною системою управління і наведення вогню. Управління системою здійснюється зсередини кабіни, із зовнішнього пульта, а також дистанційно.

5. Контейнери для боєприпасів вміщають до 20 снарядів

6. Скорострільність САУ Богдана - 6 пострілів на хвилину.

7. Максимальна дальність стрільби осколково-фугасними снарядамі- 35-40 км.

8. Максимальна дальність стрільби активно-реактивними снарядами - 45-60 км.

9. Мінімальний радіус стрільби - 780 м.

10. Вага гаубиці - 28 т.

Джерело: Новое время

РФ перетворює окуповані території Луганщини на військові бази, є небезпека псевдореферендумів

неділя, 3 липень 2022, 18:53

Триває процес інтеграції промисловості квазіреспублік до складу РФ. Відбувається якісне оновлення т.зв. управлінського апарату, коли місцеві фінансово-політичні еліти замінили представники РФ. На окупованих територіях Донбасу Кремль часу не втрачає, на...

Про "героїчний вояж на фронт" Шойгу, теракт у Лисичанську, зраду Нацполіції і стан справ на фронті

п’ятниця, 1 липень 2022, 22:25

У Харківській області створено поганий прецедент: зрадник отримав 2 роки умовно! Про "героїчний вояж на фронт" Шойгу, теракт у Лисичанську та зраду Нацполіції, про стан справ на фронті. 00:00 - щодо оточення Лисичанська, можливості його захоплення та ш...