Хіти тижня. Т-72АМТ: В "Укроборонпромі" розповіли, чим небезпечна українська модернізація радянського танку Т-72 (відео)

Відео випробувань танка Т-72АМТ у себе на сторінці розмістив президент Петро Порошенко. Очевидно, що дану модель ми побачимо в Києві на параді до Дня незалежності України.

Крім президента України про випробування танка повідомила і прес-служба "Укроборонпрому", передають Патріоти України.

Там заявили, що модернізований, по суті, радянський Т-72, має можливість стріляти високоточними керованими ракетами "Комбат" підприємства Концерну ГККБ "Луч". У ракети напівавтоматичне наведення по лазерному променю і вона здатна на відстані до 5 км пробити не менше 750 мм броні. Це дозволить знищити будь-який російський танк, навіть Т-90. Таких ракет тільки за 2015-й рік було поставлено в частині в кількості 380 штук.
Сама ж гармата Т-72АМТ залишилася радянською. "Саме можливість ведення вогню "Комбатом" є однією з головних особливостей Т-72АМТ, який є модернізованою версією Т-72А. Завдяки використанню нової високоточної зброї можливо знищити бронетехніку супротивника на дальності до 5 км. Таким чином, дальність ведення вогню танком Т- 72АМТ в два рази більше ніж у Т-72А", - пише сайт "Укроборонпрому".

Окремо варто сказати, що про модернізацію Т-72А до виду Т-72АМТ Київським бронетанкових заводом говорили ще рік тому. У серпні 2017 го нову машину представили і з того часу вона повинна пройти тестування на полігонах. Цілком можливо, що саме до 24-го серпня цього року Т-72АМТ буде взятий на озброєння, втім, на даний момент про такі плани не повідомляється.

Крім військової потужності окрему увагу фахівці "Київського бронетанкового заводу" приділили захисту машини. Вона в ньому нового покоління, з елементами динамічного захисту і противокумулятивними гратами. Останні прекрасно впоралися з викликами війни на Донбасі. У модернізованого танка ними прикрили задню частину башти і моторно-трансмісійне відділення.
На захисті хочеться зупинитися окремо. На Т-72АМТ встановлена модифікація "Щит-72" комплексу динамічного захисту "Ніж", який являє собою подальший розвиток останнього. Він розроблений БЦКТ "Мікротек". Та й в цілому кількість елементів захисту, як пасивних так і динамічних, на Т-72АМТ істотно збільшили.
Крім цього, особливу увагу було приділено прицільному комплексу і засобам спостереження. Новий танк отримав прилади нічного бачення з сучасними електронно-оптичними перетворювачами третього покоління для всіх членів екіпажу і нічний приціл для ведення вогню високоточними ракетами. Також в Т-72АМТ встановлений комплект з двох цифрових радіостанцій з захищеними каналами зв'язку, які дозволяють безпосередньо підтримувати зв'язок з піхотними підрозділами, що має величезне значення для взаємодії на полі бою. Йдеться про турецьку Aselsan і українську "Либідь К2". До того ж, модифікація Т-72АМТ отримала сучасні супутникові засоби навігації.
Якщо говорити про прицільний комлекс модернізованого танка, то основою для денних і нічних танкових боїв є комбінований оглядово-прицільну комплекс 1К13-49 "Німан" від Т-72Б, який забезпечує огляд і наведення в телевізійному і інфрачервоному каналах, а також напівавтоматичне лазерне наведення ТУР.
Загалом прилади наведення в новій українській машині від російських і білоруських конструкторів. На цьому конструктивні "перетворення" не закінчуються. Т-72АМТ має 840-сильний російський дизельний двигун В-84-1, правда вітчизняні виробники в Харкові виробляють аналоги.
Також необхідно відзначити заміну кулемета на башті танка. Це взята у танка Т-64БВ - 12,7 мм кулеметна установка з дистанційним управлінням.
В цілому, можна говорити про досить успішну модернізацію як для ЗСУ, так і для експорту. Від Т-72 в світі відмовляться ще не скоро, а у нас досить комплектуючих для того, щоб модернізувати радянське минуле. На момент розвалу СРСР Україна мала +1269 танків Т-72А.
Опублікував: Олег Устименко

Луганщина: окупанти штурмують Лисичанськ без форсування ріки - підтягнули "Сонцепьок"

четвер, 30 червень 2022, 23:32

Ворог продовжує активні наступальні дії на Лисичанському напрямку та намагається шляхом ураження подавити нашу оборону. Наразі противник веде наступ поблизу Верхньокам’янки та штурмові дії в районі Лисичанського нафтопереробного заводу, бойові дії тривают

Росіяни передислокують понтонно-мостову техніку на Луганщині: є координати

четвер, 30 червень 2022, 23:24

Інформація, отримана місцевими джерелами "Правої Справи", була передана представникам розвідтовариств. Крім того, інформація щодо передислокації потнтонної техніки була озвучена мною під час прямих етерів на провідних телеканалах України. Ворог не прип...