Хіти тижня. У США випробували нову мікрохвильову гармату (відео)

Фахівці американської оборонної компанії Raytheon випробували на одному з військових полігонів новітню мікрохвильову гармату, яка вкрай ефективно розправляється з безпілотниками і навіть снарядами.

Випробування проходили на військовому полігоні Оклахоми під назвою Форт-Сілла. Сама мікрохвильова гармата носить назву High-Powered Microwave (HPM), - розповідає Hi-News, передають Патріоти України.

Творіння компанії Raytheon змогло дистанційно знищити 45 безпілотних літальних апаратів різних типів і навіть 6 мінометних снарядів. Особливість системи HPM ще і в тому, що вона за один постріл виводить з ладу відразу 2-3 безпілотника, розташованих на пристойній відстані один від одного. Саме відео випробувань гармати є нижче.

Особливість мікрохвильової гармати полягає в способі впливу на об'єкт - на відміну від прямого руйнування боєприпасами або лазерним променем, мікрохвильова гармата впливає на електронні схеми і компоненти пристрою, в буквальному сенсі слова «випалюючи» їх зсередини, пояснює Life.
Експерти підкреслюють, що в майбутньому існуючі пересувні комплекси легко можна буде переобладнати для роботи з HPM.
Варто відзначити, що розробка ведеться в рамках програми Міністерства оборони США Maneuver Fires Integrated Experiment, яка націлена на виробництво недорогих і в той же час ефективних засобів боротьби з безпілотниками. В рамках цієї програми також створена лазерна гармата HEL (High-Energy Laser). Але вона, на відміну від HRM, діє точково і збиває поодинокі літальні апарати.

Експерименти з спрямованим зброєю проводилися в США і раніше - зброя під назвою ADS (Active Denial System) випромінювало електромагнітні хвилі з частотою близько 94 ГГц. Спрямованого випромінювання було досить, щоб людина або група людей на відстані в 250-300 метрів починали відчувати сильний головний біль та інші неприємні відчуття. Випробування системи були припинені після того, як змонтована на базу позашляховика антена з випромінювачем практично «смажила» водія і оператора комплексу, залишивши на тілі військових важкі опіки.

Опублікував: Олег Устименко

20 патрульних катерів OCEA FPB 98 будуть додані до захисту морських підступів до України

середа, 19 червень 2019, 14:22

Ці судна приблизно у півтора рази більші за малі броньовані катери від "Кузні на Рибальському", з котрих наразі ВМСУ формують "москитний флот". Морська охорона Державної прикордонної служби України отримає 20 французьких патрульних катерів OCEA FPB 98....

Грибки ростуть в організмі у геометричній прогресії: Лікар попередила про небезпеку цукру влітку

середа, 19 червень 2019, 12:44

Чим менше цукру їсти влітку - тим здоровішим буде організм. Надмірне споживання цукру влітку загрожує розвитком в організмі великої кількості дріжджоподібних грибів. Про це попередила міколог і бактеріолог Оксана Вольська, передають Патріоти України. Щ...