Кілька цікавих фактів про людський скелет

Загальноприйнята для європейських мов назва сукупності кісток організму походить від давньогрецького σκελετος - «висушений», що відображає старовинний спосіб виготовлення скелета - висушування на сонці або в гарячому піску.

Більшість людей не дуже добре знає, що собою являє наш організм і з чого він складається, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости. Пропонуємо вашій увазі кілька фактів про людський скелет, які, можливо, розширять Ваш кругозір.

1. Чоловічий і жіночий скелет: в чому різниця? Насправді, суттєвої різниці немає. Деякі кістки лише трохи відрізняються по довжині і розмірами. Наприклад, жіноча грудна клітка вуже чоловічої, а таз - ширше. У чоловіків сильніше виражені надбрівні дуги, а у жінок, як правило, кістки кінцівок коротші та тонші.

2. Найменша і найлегша кістка людського організму знаходиться в середньому вусі. Слухова кістка стремено, або стремінце має масу 2.5 міліграм і розмір 3-4 міліметра.

3. У свою чергу, найдовша кістка - стегнова. Вона становить близько 27% від загального росту людини. Крім того, стегнова кістка вважається однією з найміцніших (поряд з великогомілковою).

4. Скелет досить стійкий для пошкоджень з великим ресурсом для відновлення. Легендарний американський каскадер Іве Кнівел поставив рекорд, який навряд чи кому-небудь захочеться побити. До 1975 року Кнівел переніс в цілому 433 переломи. На щастя, до 1980-х років виконавець карколомних трюків успішно завершив кар'єру і прожив досить довге життя.

5. Найпоширеніше захворювання, що вражає людський скелет - остеопороз. Ця недуга характеризується зниженням кісткової маси і підвищеною крихкістю кісток. За даними ВООЗ, в Європі смертність від переломів, пов'язаних з остеопорозом, перевищує кількість смертей від онкологічних захворювань.

6. Єдина складова, яка не кріпиться до остову (то є не сполучається зі скелетом, а вростає в шар м'язів) - це під'язикова кістка.

7. Вважається, що в нормі у дорослої людини маса скелета становить 15-18% від загальної маси тіла.

8. Прийнято вважати, що в тілі дорослої людини 206 кісток. Однак у величезної кількості людей присутні «аномалії» і свої особливості, тому точне число кісток дуже індивідуально і не піддається підрахунку.

"Гібриди" Путіна зазнали масштабних втрат на Донбасі

неділя, 24 березень 2019, 8:22

Підрозділи ООС вперто дотримуються тактики карати сторицею окупантів за збройні провокації окупантів та пролиту українську кров. Вірадно, що за минулу добу ЗСУ не зазнали втрат. "23 березня противник тричі порушив режим припинення вогню. У смузі відпов...

Все геніальне - просте": Американці зробили одноразовий дрон із фанери (відео)

неділя, 24 березень 2019, 6:40

Дрон було зроблено на замовлення Корпусу морської піхоти США. Корпус морської піхоти США (USMC) організував тендер на розробку одноразових безпілотних літальних апаратів для доставки різних вантажів. Згідно з умовами конкурсу, дрони повинні бути прида...