Наїзд кортежу Порошенка на пенсіонера: Експерт розібрав ситуацію

​На думку юриста, цей випадок повинен стати сигналом: потрібно виховувати дисципліну пішоходів.

Момент ДТП. Фото:УНІАН

Відомий експерт з дорожньому руху - адвокат Вадим Володарський прокоментував ДТП в центрі Києва за участю кортежу президента і пенсіонера. Про це пише kp.ua, передають Патріоти України.

"З автотехнічної точки зору ситуація проста. Автомобіль, судячи з усього, рухається без Спецсигналу, але на дозволяючий сигнал регулювальника. Причому цей сигнал регулювальник подає завчасно при наближенні автомобіля. Ніякої раптової зміни дорожньої обстановки немає, - розповів Вадим Володарський. - Пішохід виходить на проїжджу частину свідомо на заборонний сигнал регулювальника. Факт порушення в наявності."

Експерт звертає увагу, що попереду поліцейського автомобіля і в правому ряду рухається інший автомобіль, який на першому етапі руху пішохода закривав його видимість водієві автомобіля з ескорту.

"Тому для водія пішохід фактично раптово з'являється перед капотом, - зазначає експерт. - В останній момент пішохід ще й прискорюється. Реально у водія в такій ситуації шансів щось зробити небагато. Думаю, їх просто немає. У будь-якому випадку водій автомобіля в даному випадку мав повне право виходити з вимог п.1.4 ПДР і розраховувати на дотримання правил дорожнього руху іншими учасниками руху. У такій ситуації міг опинитися будь-хто з автомобілістів."

На думку адвоката, даний випадок слід розглядати не з емоційних позицій, а як сигнал до того, що слід ініціювати компанію по вихованню дисципліни у пішоходів і залучення їх до відповідальності за порушення.

До речі, згідно зі ст. 127 Кодексу про адміністративні правопорушення, порушення правил дорожнього руху пішоходами карається штрафом від 5 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Хіти тижня. Фантастика втілюється в життя: Вчені успішно випробували літак, котрий працює на енергії атмосфери Землі

субота, 15 грудень 2018, 17:00

Вчені створили тягову систему, яка повністю живиться електрикою, не створює шуму і потенційно може досягти такої ж потужності, як і сучасні реактивні двигуни. Перший «твердотілий» літак, у тяговій системі якого немає жодної рухомої деталі, здійснив сві...

Вантаж-200 для Путіна: ЗСУ на Донбасі ліквідували низку російських найманців

субота, 15 грудень 2018, 9:49

За останні дні українські військовослужбовці ліквідували шість бойовиків, в тому числі на позиціях бойовиків від крововиливу помер і Олександр Румянцев ("Румун"). Про це повідомляє офіцер ЗСУ Анатолій Штефан "Штірліц", зазначають Патріоти України. Так,...