Наїзд кортежу Порошенка на пенсіонера: Експерт розібрав ситуацію

​На думку юриста, цей випадок повинен стати сигналом: потрібно виховувати дисципліну пішоходів.

Момент ДТП. Фото:УНІАН

Відомий експерт з дорожньому руху - адвокат Вадим Володарський прокоментував ДТП в центрі Києва за участю кортежу президента і пенсіонера. Про це пише kp.ua, передають Патріоти України.

"З автотехнічної точки зору ситуація проста. Автомобіль, судячи з усього, рухається без Спецсигналу, але на дозволяючий сигнал регулювальника. Причому цей сигнал регулювальник подає завчасно при наближенні автомобіля. Ніякої раптової зміни дорожньої обстановки немає, - розповів Вадим Володарський. - Пішохід виходить на проїжджу частину свідомо на заборонний сигнал регулювальника. Факт порушення в наявності."

Експерт звертає увагу, що попереду поліцейського автомобіля і в правому ряду рухається інший автомобіль, який на першому етапі руху пішохода закривав його видимість водієві автомобіля з ескорту.

"Тому для водія пішохід фактично раптово з'являється перед капотом, - зазначає експерт. - В останній момент пішохід ще й прискорюється. Реально у водія в такій ситуації шансів щось зробити небагато. Думаю, їх просто немає. У будь-якому випадку водій автомобіля в даному випадку мав повне право виходити з вимог п.1.4 ПДР і розраховувати на дотримання правил дорожнього руху іншими учасниками руху. У такій ситуації міг опинитися будь-хто з автомобілістів."

На думку адвоката, даний випадок слід розглядати не з емоційних позицій, а як сигнал до того, що слід ініціювати компанію по вихованню дисципліни у пішоходів і залучення їх до відповідальності за порушення.

До речі, згідно зі ст. 127 Кодексу про адміністративні правопорушення, порушення правил дорожнього руху пішоходами карається штрафом від 5 до 8 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Хіти тижня. Таємниця перевалу Дятлова: Судмедексперт розповів про можливі причини смерті ще трьох туристів

середа, 20 червень 2018, 0:35

Едуард Туманов вважає, що ані сніжна лавина, ані звір не могли призвести до загибелі людей. Причиною смерті дев'яти туристів на знаменитому перевалі Дятлова на Уралі не могла бути сніжна лавина або звір, повідомляють Патріоти України з посиланням на ob...

Хіти тижня. Скрепна грамота: У мережі з'явилося кумедне фото із залізничного вокзалу у Криму

середа, 20 червень 2018, 0:15

Російські "фахівці", які прибули на окупований півострів, певно, прогулювали в школі уроки географії та російської мови. В окупованому Криму на табло залізничного вокзалу в Сімферополі з'явилися такі назви пунктів відправлення і прибуття як "Симферь"...