"Німці трохи боялися своєї політичної і військової ролі. Їм відразу згадували Другу світову. Але зараз розуміють, якщо не братимуть лідерство, то розвалиться європейська спільнота", - дипломат

Великобританія зі своїм Brexit прирекла ФРН на домінування в ЄС. Незабаром вислів "Європа - це Німеччина" матиме право на життя більше, ніж коли-небудь.
Меркель не проукраїнська, а проєвропейська. Однак це непогано. Фото: Euromag.ru.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що Європа більше не може повністю покладатися на США чи Великобританію. Як зміниться розклад сил у геополітиці, спрогнозував для Gazeta.ua експерт-міжнародник Олександр Хара. Патріоти України пропонують вам ознайомитися із його міркуваннями.

"Німці трохи боялися своєї політичної і військової ролі. Їм відразу згадували Другу світову й усі ті злочини, які скоїв нацистський режим. Але зараз вони розуміють, що якщо не братимуть лідерство у зовнішній безпековій політиці, то розвалиться європейська спільнота", - пояснює дипломат.

Він вважає, що Ангела Меркель констатувала об'єктивну реальність, сказавши, що Європа не може покладатися на інших. "Британія залишатиметься членом НАТО, буде дуже важливою країною з погляду європейської безпеки. Але вона вже не частина Європейського Союзу. І ту позитивну роль, яку вона відіграла, хтось має заповнити. Так само зі США. Пані Меркель, зустрівшись двічі з Трампом, зрозуміла, що він погано розуміє безпекову міжнародну політику і діє навіть не в інтересах своєї країни. Нікуди він не дінеться ще пару років. Європа ж має реагувати на виклики: Росія, Сирія, brexit і Трамп, і концентруватися на посиленні ЄС", - говорить експерт.

Ангела Меркель не проукраїнська, а проєвропейська. Враховуючи, що Україна бореться за європейські права людини, то відповідно наші інтереси з нею співпадають, каже Хара. "Лідерство Німеччини і Франці посилюватиметься не для розколу, а для реагування на виклики", - підсумовує міжнародник.

Львівські депутати закликали правоохоронців припинити кримінальне переслідування волонтерів

субота, 24 вересень 2022, 22:16

Зокрема, представники Львівщини просять українську владу пришвидшити прийняття законодавчих актів про розмежування волонтерської та гуманітарної допомоги, задля недопущення переслідування волонтерів за очевидної недосконалості кримінального законодавства.

Часткова мобілізація в РФ не змінить хід війни: ЗСУ мають технологічну і логістичну перевагу

субота, 24 вересень 2022, 21:55

З іншого боку оголошення часткової мобілізації є цілком логічним кроком з боку російського диктатора — фактичне визнання того, що цілі його "спеціальної військової операції" зазнали нищівної воєнної та політичної поразки.