Пентагон відправляє місію в Арктику для дослідження загадкової військової бази

В даному випадку ВМС США мають намір обгрунтувати свою присутність в водах Арктики свободою мореплавання.

Річард Спенсер. Фото: Рейтерс.

США збираються досліджувати занедбану військову базу в Арктиці, яка ймовірно збереглася з 50-х років. Дана база була побудована Пентагоном, а потім законсервована в Гренландії. Ймовірно її спробують реанімувати, передають Патріоти України.

Сполучені Штати планують в майбутні місяці направити в води Арктики корабель ВМС, до якого можуть приєднатися літак базової патрульної авіації P-8 Poseidon і літак-розвідник. Про це повідомив в інтерв'ю газеті The Wall Street Journal міністр американських ВМС Річард Спенсер.
"Так, концепція полягає в тому, щоб увійти туди", - сказав він, уточнивши, що планування майбутньої операції знаходиться на початковому етапі. "Ми розробляємо їх (плани), поки ми говоримо з вами", - додав Спенсер.
Він пояснив, що в даному випадку ВМС США мають намір обгрунтувати свою присутність в водах Арктики свободою мореплавання. Згідно з планами, порт стратегічного значення буде на острові Адак (штат Аляска), де в 1942-1997 роках була розташована американська військова база. Туди намічено на першому етапі направити корабель і два літаки.
Міністр американських ВМС в грудні заявив, що США повинні створити порт стратегічного значення на Алясці і розглянути можливість проведення військово-морських операцій по демонстрації свого прапора в Арктиці. Спенсер не уточнив тоді, чи мав він на увазі Північно-Західний прохід - найкоротший шлях з північної Атлантики через канадський арктичний архіпелаг в морі Бофорта і далі в Тихий океан - або Північний морський шлях. Уряд Канади виходить з того, що Північно-Західний прохід перебуває під її юрисдикцією. Проте США і ряд інших країн з цією точкою зору не погоджуються і вважають Північно-Західний прохід міжнародними водами.

Волонтери з ГО “Важливі дії” передали на Бахмутський напрямок ще один бойовий пікап

вівторок, 7 лютий 2023, 23:02

Спеціально під потреби ЗСУ був обраний автомобіль IVECO VM90, оскільки вкрай важлива висока прохідність такого автомобіля. IVECO VM90 може використовуватися у якості командно-штабного та медичного варіанту, а також як бойова одиниця з можливістю установки

Вибухи в Ірані: Чи вплине атака на завод дронів на хід війни в Україні

неділя, 5 лютий 2023, 14:11

Варто зауважити, що використання росією іранських дронів проти України не впливає суттєво на хід війни, оскільки українські сили ППО навчилися ефективно їм протидіяти. Днями на військовому заводі з виробництва БПЛА в Ірані пролунав сильний вибух. Крім ...