Пентагон відправляє місію в Арктику для дослідження загадкової військової бази

В даному випадку ВМС США мають намір обгрунтувати свою присутність в водах Арктики свободою мореплавання.

Річард Спенсер. Фото: Рейтерс.

США збираються досліджувати занедбану військову базу в Арктиці, яка ймовірно збереглася з 50-х років. Дана база була побудована Пентагоном, а потім законсервована в Гренландії. Ймовірно її спробують реанімувати, передають Патріоти України.

Сполучені Штати планують в майбутні місяці направити в води Арктики корабель ВМС, до якого можуть приєднатися літак базової патрульної авіації P-8 Poseidon і літак-розвідник. Про це повідомив в інтерв'ю газеті The Wall Street Journal міністр американських ВМС Річард Спенсер.
"Так, концепція полягає в тому, щоб увійти туди", - сказав він, уточнивши, що планування майбутньої операції знаходиться на початковому етапі. "Ми розробляємо їх (плани), поки ми говоримо з вами", - додав Спенсер.
Він пояснив, що в даному випадку ВМС США мають намір обгрунтувати свою присутність в водах Арктики свободою мореплавання. Згідно з планами, порт стратегічного значення буде на острові Адак (штат Аляска), де в 1942-1997 роках була розташована американська військова база. Туди намічено на першому етапі направити корабель і два літаки.
Міністр американських ВМС в грудні заявив, що США повинні створити порт стратегічного значення на Алясці і розглянути можливість проведення військово-морських операцій по демонстрації свого прапора в Арктиці. Спенсер не уточнив тоді, чи мав він на увазі Північно-Західний прохід - найкоротший шлях з північної Атлантики через канадський арктичний архіпелаг в морі Бофорта і далі в Тихий океан - або Північний морський шлях. Уряд Канади виходить з того, що Північно-Західний прохід перебуває під її юрисдикцією. Проте США і ряд інших країн з цією точкою зору не погоджуються і вважають Північно-Західний прохід міжнародними водами.

Поблизу Білогорівки на Луганщині ліквідовано 500 окупантів - координати надали місцеві сили опору

субота, 21 травень 2022, 20:49

За даними Інституту вивчення війни, могли бути вбитими або пораненими до 485 російських солдатів та знищені понад 80 одиниць техніки. Завдяки наданій силами спротиву Луганщини інформації, ЗСУ розбили війська рф поблизу Білогорівки: мінус пів тисячі оку...

Інформація сил спротиву Луганщини про понтонну переправу окупантів підтвердилась - тепер біля Яремівки.

субота, 21 травень 2022, 20:40

Ці епізоди російсько-української війни наочно засвідчили той факт, що український рух спротиву на окупованих територіях працює плідно й ефективно, незважаючи на складну ситуацію. Російські окупанти намагаються звести через річку Сіверський Донець понто...