Післяскандалля: Порошенко розповів, коли американці нарешті почнуть передавати ВМС злощасні "Айленди" (відео)

Глава держави наголосив, що в цій ситуації непорозумінь з американською стороною немає.

Петро Порошенко. Фото:UkrMediaПрезидент Петро Порошенко сподівається, що вже в травні Україна підпише контракт із США на безкоштовне отримання від Америки двох патрульних катерів. Про це він заявив у середу на церемонії передачі техніки патрульній поліції в Києві. Відео з виступом президента викладено на його сторінці у Facebook, передають Патріоти України.

Глава держави наголосив, що в цій ситуації відсутні непорозуміння з американською стороною. "Зрадофіли" напустили стільки туману, хоча тут, на мою думку, все гранично ясно", - сказав він.

За словами Порошенка, зараз Міноборони "проходить процедури завершення і погодження" контракту на поставку катерів, який Україна отримала від США.

"Заздалегідь заплановано, що на початку травня до України прибуде група фахівців Берегової охорони Сполучених Штатів для остаточної деталізації, і я сподіваюся на підписання зазначеного контракту", - заявив він.

Президент повідомив, що за попередніми умовами контракту передбачена безкоштовна передача зазначених катерів Україні, проте витрати на підготовку, дообладнання і транспортування нестиме українська сторона. Попередня сума – більше 10 мільйонів доларів.

Він розповів також, що кілька тижнів тому в Україні створена група з 36 військових моряків, які найближчим часом поїдуть на навчання до американського міста Балтимор.

"Дозвольте не вказувати ворогу деталі і особливості ані контракту, ані катерів, їх обладнання, бойових можливостей", - попросив Порошенко.

Він висловив упевненість, що ці плавзасоби зміцнять обороноздатність України.

Львівські депутати закликали правоохоронців припинити кримінальне переслідування волонтерів

субота, 24 вересень 2022, 22:16

Зокрема, представники Львівщини просять українську владу пришвидшити прийняття законодавчих актів про розмежування волонтерської та гуманітарної допомоги, задля недопущення переслідування волонтерів за очевидної недосконалості кримінального законодавства.

Часткова мобілізація в РФ не змінить хід війни: ЗСУ мають технологічну і логістичну перевагу

субота, 24 вересень 2022, 21:55

З іншого боку оголошення часткової мобілізації є цілком логічним кроком з боку російського диктатора — фактичне визнання того, що цілі його "спеціальної військової операції" зазнали нищівної воєнної та політичної поразки.