Пісок добувають: У окупованому Криму розрили могильник токсичних відходів

Вміст миш'яку у цьому місці перевищує допустиму норму в 500 разів, сурми - в три рази, ванадія - в 3,5 рази, хрому - в 1420 разів.
Отрута по каналу стікає прямо у море. Ілюстрація: Факти.

Заради своїх будівництв в Криму окупанти не гребують використовувати пісок з миш'яком і важкими металами, а токсичні стоки змивають в Чорне море. Це встановила прокуратура АРК, вивчаючи діяльність окупантів в Керчі біля відстійника небезпечних промислових відходів, передають Патріоти України.

Як з'ясували прокурори, окупанти вже почали незаконний видобуток піску на обвідному каналі між Нижньо-Чубашським і Верхньо-Чубашським хвостосховищами. Ця виїмка піску здійснюється під виглядом днопоглиблювальних робіт. Є ризик руйнування окремих ділянок розташованого поблизу шосе Героїв Ельтігена. Через розриття звалища токсичних відходів отруйні стоки зливаються через канал в Чорне море, а бруд від промивання видобутого піску осідає на міському пляжі.

Нижньо-Чурбашське хвостосховище (урочище Плавні) біля Керчі з 1968 року використовувалося для збору отруйних промислових відходів. Окупаційна адміністрація вирішила добувати пісок на дамбі хвостосховища, незважаючи на те, що грунт тут украй токсичний: вміст миш'яку перевищує допустиму норму в 500 разів, сурми - в три рази, ванадія - в 3,5 рази, хрому - в 1420 разів.

Вирішальну роль у деокупації Криму відіграє партизанський рух

вівторок, 16 серпень 2022, 23:01

Стосовно можливості активізації партизанського руху, враховуючи неоднорідність етнічного складу анексованого півострову, українській стороні, на мою думку, варто працювати саме в цьому напрямку. Сьогодні Президент Володимир Зеленський підписав указ про...

Рф змушена перенести "референдуми" в ОРДЛО: британська розвідка підтверджує дані місцевих сил спротиву.

вівторок, 16 серпень 2022, 22:52

Це не перший випадок, коли інсайди західних розвідок щодо ситуації на сході України фактично мають українське походження або підтверджують дані українських джерел. У міноборони Великобританії з посиланням на дані розвідки повідомили, що росія перебуває...