Поки що в ЄС не говорять про припинення безвізу з Україною, однак тривожні дзвіночки вже пролунали - ЗМІ

Для країни ЄС підозра про існування в Україні корупційної схеми, яка дозволяє громадянам третіх країн отримати український паспорт, - це дуже серйозний негативний фактор.

Ілюстрація:Еспресо.TV

Незважаючи на те, що в Європейському союзі поки не говорять про можливе скасування безвізового режиму з Україною, "тривожні дзвіночки", які свідчать про наявність такої загрози, вже прозвучали. Перш за все, мова йде про інциденти, що підтверджують недостатність рівня системи безпеки українських документів, а також проблеми з корупцією в цій сфері. Про це йдеться в статті на сайті Дзеркало тижня, зазначають Патріоти України.

Так, в матеріалі нагадують, що в грудні 2017 року на провал української системи безпеки документів вказала посол Великобританії Джудіт Гоф. Зокрема, вона висловила невдоволення тим, що український біометричний закордонний паспорт незаконно отримав громадянин іншої держави, якого підозрюють у скоєнні замовних вбивств і, зокрема, в замаху на чеченських добровольців Аміну Окуеву і її чоловіка Адама Осмаєва.

Одночасно про іншу паспортну історію, пов'язану з підозрами в корупції топ-чиновників Державної міграційної служби, публічно заговорила посол Франції Ізабель Дюмон. Так, вона заявила, що підозра про існування корупційної схеми, яка дозволяє громадянам третіх країн отримати паспорт України, - це дуже серйозний негативний фактор. На існування цієї ж проблеми в лютому Україні вказав і посол Швеції Мартін Хагстрьом.

"І все ж в ЄС не говорять про припинення безвізового режиму з Україною, що підтверджує і висловлена недавно позиція посла ЄС Хюґа Мінгареллі, і взагалі порядок денний нарад міністрів внутрішніх справ ЄС, де (поки) не згадують Україну. Але тривожні дзвіночки вже пролунали. Такі випадки істотно перешкоджають будь-якій подальшій лібералізації візової політики щодо України", - йдеться у статті.

Більш того, зазначається, що в країнах глобального Заходу - ЄС, США, Великобританії, Канаді - такі прецеденти розглядають як потенційну загрозу для власних громадян. Отже, ще одна історія, подібна вищевикладеним, може стати для безвізу останньою.

Картини, написані душею: Киянка, чиї руки через жахливу ДТП функціонують на 30%, створює олійні шедеври

вівторок, 28 червень 2022, 14:12

Хоча руки Іри поки працюють лише на 30%, її це не зупинило. Дівчина придбала мольберт, знайшла онлайн-уроки і сама вгадала й сконструювала пристрій, який допомагає їй тримати пензлі. Свої картини – фантастично красиві олійні пейзажі, малюнки тварин. Дв...

Україна може остаточно вирішити проблему Зміїного

неділя, 26 червень 2022, 15:50

Наразі саме базування росіян на Зміїному є найбільшою проблемою для чорноморських портів Одещини та дозволяє окупантам перекрити вихід у територіальні води Румунії й відповідно гирло Дунаю. 23 травня глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що Данія надасть...