Поки в Росії ліплять фігурки із лайна: Китайці навчилися перетворювати мідь на золото

​Новий метал дозволить скоротити використання дорогоцінних металів в промисловості.

Китайці навчилися перетворювати мідь на золото. Ілюстрація: соцмережі.

Китайські вчені знайшли можливість значно скоротити використання рідкісних, дорогих металів в якості каталізаторів, передають Патріоти України з посиланням на журнал Science Advances.

Зробити це дозволить новий винахід дослідників з провінції Ляонін (місто Далянь), які за допомогою нової методики перетворили мідь в матеріал, який за своїми характеристиками дуже схожий на золото. Він може витримувати високі температури, окислення і ерозію.

Група вчених за допомогою «стрілянини» в мідну мішень струменем гарячого, електрично зарядженого газу аргону, змогла отримати унікальні наночастинки з міді. Зазначається, що новий матеріал можна використовувати для виготовлення фальшивих золотих монет, так як його щільність залишається такою ж, як у звичайної міді. Однак, на думку вчених, новий метал дозволить здешевити каталізатори, для яких використовується золото та інші дорогоцінні метали.

Речник Запорізької ОВА "засвітив" результати артобстрілу міста

п’ятниця, 27 травень 2022, 11:54

Оприлюднені в мережі фото і відео наслідків ракетних атак противник може використовувати для коригування вогню, що призводить до збільшення числа жертв серед українських військових та мирних громадян. Попри заборону публікувати фото та відео наслідків ...

"Азовсталь" - найбільша поразка в історії РФ

четвер, 26 травень 2022, 0:18

Кінець оборони Маріуполя та подвиг героїв "Азовсталі": попри те, що росіянам зрештою вдалося встановити контроль над містом, штурмова операція назавжди закарбується в історії рф, як найбільший військовий провал. Штурм Маріуполя та "Азовсталі" став війс...