​Річниця вокняжіння на високому київському столі найвідомішого у Європі володаря Давньої Русі

Ярослав Володимирович (Мудрий) поступався за військовою звитягою своєму батькові та діду. Однак саме він вважається найбільшим будівничим, законодавцем та дипломатом Давньої Русі, «тестем королів Європи».

Ярослав Мудрий у старості. Реконструкція за черепомСин Володимира Великого, внук Святослава Хороброго Ярослав Мудрий 2 грудня 1015 року посів у Києві княжий престол. Під час його правління Київська Русь набула славу дуже впливової та багатої європейської держави, зазначають Патріоти України.

Ярослав Мудрий народився у Києві в 978 році. Був третім сином ­Володимира Великого від ­однієї з дев'яти офіційних дружин — полоцької княжни Рогніди. Мав уроджену ваду — права нога була довша за ліву, а коліно й таз — ушкоджені. За твердженнями антропологів, які досліджували останки Ярослава, каліцтво — наслідок передпологової травми.

1011 року несподівано помирає найстарший син Володимира — Вишеслав, намісник у Великому Новгороді. Однак Великий князь всупереч традиції не послав на північ наступного за віком сина — Святополка, а лишив його в Турові. До Новгорода поїхав Ярослав. А вже ­1014-го і Святополк, і Ярослав повстали проти батька.

Святополка батько кинув до темниці, а покарати Ярослава не встиг — помер. Святополк виривається з темниці й тікає до тестя, Борис вирішує не претендувати на престол, а підтримати Святополка як старшого брата. Між Ярославом з одного боку й Борисом та Святополком з другого відбуваються три битви. У вирішальній — на річці Альті — перемагає Ярослав.

Львівські депутати закликали правоохоронців припинити кримінальне переслідування волонтерів

субота, 24 вересень 2022, 22:16

Зокрема, представники Львівщини просять українську владу пришвидшити прийняття законодавчих актів про розмежування волонтерської та гуманітарної допомоги, задля недопущення переслідування волонтерів за очевидної недосконалості кримінального законодавства.

Часткова мобілізація в РФ не змінить хід війни: ЗСУ мають технологічну і логістичну перевагу

субота, 24 вересень 2022, 21:55

З іншого боку оголошення часткової мобілізації є цілком логічним кроком з боку російського диктатора — фактичне визнання того, що цілі його "спеціальної військової операції" зазнали нищівної воєнної та політичної поразки.