Шквали, смерчі, потужні зливи, посухи: Що несе зміна клімату Україні

Причини цих явищ не нові - діяльність людей і викиди парникових газів.
Замість глобального потепління може бути глобальне похолодання? Фото: соцмережі.

Метеорологи попереджають про ризик глобального похолодання на Землі, передають Патріоти України.

"Похолодання, цього разу, не залежить від збільшення вугликислого газу в атмосфері. Причина криється в природніх температурних циклах планети", - каже метеоролог Джо Бастарді.

В Україні за останні 30 років середньорічна температура навпаки зросла. Частіше фіксують погодні аномалії. "Швидкість потепління інтенсивно зростає протягом останніх десятиліть. У порівнянні з 50-70 роками вона подвоїлась. Температура підвищується на 0,57°С кожних 10 років. У 60-70 роках цей показник був на рівні 0,3°С", - каже завідуюча відділом синоптичної метеорології Українського гідрометеорологічного інституту Віра Балабух.

За її словами, причини не нові - діяльність людей і викиди парникових газів. "Якщо ж не скорочувати ці викиди, наслідки будуть катастрофічними. Середньорічна температура в Україні зростатиме. Це призведе до збільшення тривалості бездощового періоду, збільшення інтенсивності опадів, бо збільшується потужність хмар. За один дощ може випасти 2 - 3-місячна норма опадів. Зростає кількість шквалів, смерчів. У холодний період року опади випадають у вигляді дощу, а не снігу. Річки залишаються без природного живлення. Втрачаємо малі річки. Важко буде відрізнити осінь від весни. Температура стрибатиме", - каже метеоролог.

Джерело: Gazeta.ua

Нова фаза війни: як змінюватиметься театр бойових дій узимку

четвер, 1 грудень 2022, 13:35

Якщо спочатку Кремль ставив за мету знищення української державності, то зараз у Москві говорять про необхідність поступок чи компромісів з боку офіційного Києва. Тим самим визнаючи українську державність. Останніми днями все частіше звучать заяви про ...

Росія офіційно збирає армію зеків: це все частина плану

середа, 30 листопад 2022, 21:32

Наскільки ефективне вагнерівське вербування? І чи легко керувати на полі бою зеками? І чи не обернеться рішення дозволити Пригожину зібрати приватну армію поразкою режиму путіна. Кухар Путіна Пригожин отримав карт-бланш на збір армії із ув'язнених. ПВК...