СРСР теж захоплювався подібними експериментами: У Криму анонсували поворот річок

У пошуках дешевшої альтернативи Північно-Кримському каналу гідрологи півострова пропонують осушити русла річок, пустивши їх воду по трубах в степ - щоб не стікала в море. Що при цьому стане з родючими долинами Бельбека, Качи і Салгира, не уточнюється.

Росіяни хочуть осушити русла рік та пустити їх по трубах. Ілюстрація: соцмережі.

Проект щодо водозабезпечення півострова розробляють вчені Кримського федерального університету ім. В.І. Вернадського спільно з фахівцями севастопольської компанії "Енергостальпроект", передають Патріоти України із посиланням на РІА Новини Крим.

Одна з пропозицій науковців - відбирати воду поверхневого стоку великих річок північного макросхилу: Чорної, Бельбека, Качи, Альми, Західного Булганака і Салгира. Ці річки скидають протягом року близько 290 мільйонів кубометрів прісної води в Чорне море. При цьому дефіцит води з водогосподарського балансу на півострові - 200 мільйонів кубометрів.
"Ми пропонуємо воду цих річок перед скиданням в море перехопити і направити в Міжгорне водоймище, яке раніше наповнювалося за рахунок дніпровської води. Потім, за існуючим Сакським каналом, передати її в основну гілку Північно-Кримського каналу і підживити Західний і Східний Крим, забезпечити водою міста Армянськ, Джанкой, Феодосію і Керч", - пропонує директор севастопольської компанії інженер Віталій Кульченко.
Однак, як кажуть вчені, при використанні СКК під час його роботи відбувалися великі втрати води - до 700 мільйонів кубометрів на рік. Але в той час обсягів, які доводяться до споживачів ресурсу, було більше, ніж достатньо. "А коли мова йде про транспортування всього 200 мільйонів кубометрів, то втрати - неприпустимі. Тому по Північно-Кримському каналу - а це готова магістральна гілка - потрібно прокласти водоводи і використовувати існуючі - провести їх ревізію", - вважають експерти. Всього, судячи з проекту, для реалізації цієї мети знадобиться укласти близько 200 кілометрів труб.
Однак, як зазначив один з авторів проекту, проректор КФУ, депутат Держради РК Сергій Додонов, для подальшого опрацювання запропонованих технологій необхідно актуалізувати дані за обсягом стоку і розвіданими запасами води - сьогодні фахівці оперують відомостями, отриманими ще в 1980-х роках.
"Реверс поверхневого стоку річок Чорної і Бельбек - це досить масштабний проект, і його необхідно вивчати. Складність полягає в тому, що ми повинні забрати воду після водосховищ, які вже живлять місто Севастополь, і потім направити її в водовід, - розповів Додонов. - при цьому в маловодні роки весь стік по всьому Криму, який не вловлюється - близько 200 мільйонів кубометрів. "Спіймати" їх всі ми не зможемо - ну, нехай ми 100 мільйонів "зберемо" - якою буде ціна цього кубометра? Так що необхідно прораховувати капіталовкладення і працевіддачу, і їх ефективність".

В окупованому Донецьку немає води: "мобілізували" сантехніків та електриків

вівторок, 17 травень 2022, 21:31

Варто зазначити, що примусово мобілізованих громадян женуть на передову, як худобу на убій. При тому, що ці люди зазвичай не мають жодної військової підготовки чи бойового досвіду. Утім, у кремлі стурбовані проваленням плану залучення "гарматного м'яса...

Ядерний потенція Путіна: Чи реальні загрози і чим може відповісти світ?

субота, 7 травень 2022, 17:20

Своєю чергою, Президент України Володимир Зеленський не виключає можливості застосування кремлем зброї масового ураження на тлі війни проти України, оскільки росіяни вже продемонстрували безвідповідальний підхід до ядерної небезпеки на українських АЕС.