Таємниці інків: Вчені зробили дивовижний висновок про якість хірургії зниклої цивілізації

Після операцій на голові виживало близько 83% пацієнтів, а в "цивілізованій Європі" ХІХ ст. - тільки 50%.

Ілюстрація. Фото: dovidka.biz.uaЗа часів Імперії інків лікарі проводили більше успішних операцій по трепанації черепа, ніж хірурги в XIX столітті, повідомляють Патріоти України з посиланням на World Neurosurgery. Вчені з США досліджували близько 160 зразків черепа людини, знайдених в околицях колишньої столиці інків - міста Куско в Перу.

В результаті аналізу вони прийшли до висновку, що після операцій на голові виживало близько 83% пацієнтів. За часів Громадянської війни в США при аналогічних методах лікування проводилося трохи більше 50% успішних операцій.

Суть дослідження полягала в тому, що якщо по краях хірургічних отворів на черепі не виявлялося слідів від затягнутих ран, то пацієнт після операції помирав. Якщо виявляли гладку зажившу кістка, то, швидше за все, після операції пацієнт виживав.

Опублікував: Інна Мартинчук

АНАЛІЗ ФРОНТУ: ЗСУ планують котел для рф, загрози на ЗАЕС, звільнення Херсонщини

п’ятниця, 9 грудень 2022, 22:24

ЗСУ, Д. Снєгирьов, аналіз фронту,ЗАЕС, Херсонщина,Бахмут, ЗСУ, РФ. Ми говоримо правду, а решту зроблять ЗСУ!

Заяви РФ про оточення Бахмуту не відповідають дійсності: окупанти втрачають темп і не контролюють рокадні шляхи

п’ятниця, 9 грудень 2022, 22:17

Тобто розмови про те, що Бахмут в оперативному оточенні не відповідають дійсності. Ворог намагається створити оперативне оточення з флангів, але поки просування є лише з одного боку на відстань до 4 кілометрів. Це — не критично. За минулу добу підрозді...