"Весь ізолятор відмовився. Тоді почалися тортури": Засуджені Донеччини розповіли про вербування в терористи

Один із арештантів, засуджених за розбій, розповів, як у колонію Донецька прийшов нині ліквідований ватажок Гіві.

Тюрма у Донецьку. Ілюстрація: Преса України.

Терористи б'ють і катують засуджених, щоб ті погодилися служити у військах "ДНР". Про це повідомляє прес-служба ГУ Національної поліції в Донецькій області, передають Патріоти України.

Відбувалися навіть випадки, коли в'язнів розстрілювали. "В одній із колоній керівник разом із озброєними представниками "ДНР" у стані сп'яніння вивели засуджених на плац і почали стріляти у них із автоматів, у результаті двоє людей загинули, ще один був поранений. В іншій установі тюремники закатували чоловіка до того, що йому ампутували обидві кінцівки. У побитті арештантів брали участь і ватажки терористів, про яких терористи розповідають дітям у школах"- зазначається в повідомленні.

Один із арештантів, засуджених за розбій, розповів, як у колонію Донецька прийшов нині ліквідований ватажок Гіві. Адміністрація колонії не перешкоджала тортурам. "Зайшов Гіві, з ним 20 чоловік озброєних, пропонував вступати в їх бригаду, і тоді всі будемо вільні - хто піде з ним. Весь ізолятор відмовився. Сам Гіві бив особисто мене" - розповів в'язень.

Він додав, що ті, хто не підкорився, зникли і доля їхня невідома. За словами засудженого, в терористи йшли тільки ті, кому було нічого втрачати. "У мене на бараці сидів чоловік. За вбивство. Йому перший раз давали довічне, потім він відсудив, дали 15 років. Ось його забрали. З моєї зони пішли воювати близько 10 осіб, а всього було в колонії більше тисячі", - говорить він .

На сьогодні в "пенітенціарній системі ДНР" працюють 2576 чоловік. "Поліцією Донеччини встановлена причетність і зібрана доказова база по 400 колишнім співробітникам управління пенітенціарної служби Донецької області. Шестеро особливо "завзятих" тюремників оголошені в розшук, п'ятеро - засуджені. Робота за даним напрямком триває", - підсумував заступник голови Нацполіціі - начальник ГУНП в Донецькій області В'ячеслав Аброськін.

Нові деталі справи Порошенка: Україна безкоштовно постачала в ОРДЛО електроенергію і воду?

субота, 22 січень 2022, 14:23

На моє переконання, водо- та- електропостачання на тимчасово окуповані території мали б бути припинені до моменту повного погашення заборгованості за спожиту воду й електроенергію. Або запропонована наступна схема взаєморозрахунків- вугілля в обмін на вод

Анексія Криму: СБУ має розслідувати злочинну бездіяльність колишнього військово-політичного керівництва України

п’ятниця, 7 січень 2022, 21:45

Якби українська влада захистила Крим, не було б війни на сході. Війна на Донбасі - це прямий наслідок бездіяльності офіційного Києва в Криму. Повідомляється, що Слідчі Головного слідчого управління СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального п...