"Заснував один із перших в Східній Європі університетів": Порошенко у Любляні двічі помилився, говорячи про Сковороду

Під час своєї промови президент переплутав Григорія Сковороду із Петром Могилою.

Петро Порошенко в Любляні. Фото: скріншот з відео.

Президент Петро Порошенко припустився кількох фактологічних помилок, говорячи про українського філософа Григорія Сковороду. Про це він сказав перед відкриттям пам'ятника Сковороді у Любляні, передають Патріоти України із посиланням на Українську правду.

"Я впевнений, що Сковорода як мандруючий філософ ніс дух європейськості українців. І ще в 17 сторіччі він демонстрував європейськість українців, заснував один із перших в східній Європі університетів і відіграв надзвичайно важливу роль в формуванні українців як нації", - сказав він.

Відомо, що Сковорода народився у 1722 році, тобто у 18 столітті і не причетний до заснування навчальних закладів. Скоріше за все, Порошенко мав на увазі Києво-Могилянську академію (заснована у 1615 році), в якій навчався Сковорода.

"Павуки в банці": Як насправді було ліквідовано ватажка "ЛНР" Анащенка і чому версія генерала Кривоноса - міф

середа, 5 жовтень 2022, 23:32

Попри результативний характер операцій ГІ "Права Справа", змушений констатувати, що робота місцевих сил спротиву не знайшли належної підтримки з боку ССО. Проте результати цих операцій активно лунають у медіапросторі як власні здобутки українських спецслу

Окупанти укріплюють оборону у Запорізькій області: перекидають війська та активізують ракетні удари

середа, 5 жовтень 2022, 23:23

Намагання росіян розширити межі окупації вкотре доводять, що метою путіна і його поплічників є загарбання всієї України. Зведення Генерального штабу ЗСУ останнього тижня, на жаль, не обходяться без повідомлень про ракетні обстріли Запоріжжя. Як свідчит...