На засіданні економічної підгрупи Тристоронньої групи в Мінську було порушено питання про відновлення поставок води на територію окупованого Донбасу, в зв'язку з чим було розпочато процес складання відповідних контрактів. Про це пише на своїй сторінці в Facebook прес-секретар представника України Леоніда Кучми Дарка Оліфер, передають Патріоти України.
"Йде процес укладання контрактів на постачання води до окремих районів Луганської області з урахуванням боргів за раніше поставлену воду. Контракти будуть складені відповідно до українського законодавства", – пише вона.
В рамках домовленостей щодо відновлення поставок питної води йшлося також про гарантії безпеки співробітникам Донецької фільтрувальної станції. "Це підприємство забезпечує водою до мільйона жителів по всьому Донбасу", – підкреслила Оліфер.
В економічній підгрупі також триває робота з обговорення відновлення інфраструктури, залізничних об'єктів, ліній електропередач. В економічному блоці сьогодні обговорювали й можливість запрошення міжнародних екологів (під егідою ОБСЄ), які б змогли оцінити ситуацію на низці промислових підприємств у ОРДЛО.
"Йдеться про хімічний завод "Стирол" у Горлівці, а також шахти "Голубовська" та "Першотравнева" в Луганській області, шахту "Юний комунар" у Донецькій області", – пояснила Оліфер.
Особливу увагу привертає шахта "Юний комунар", де в 1979 році були проведені ядерні випробування. Якщо з цієї шахти регулярно не відкачувати воду, то станеться забруднення ґрунтових вод, що призведе до екологічної катастрофи на Донбасі.
Раніше стало відомо, що сьогоднішні переговори в Мінську в політичному блоці питань не принесли результату. Під час попереднього раунду переговорів у Мінську були підготовлені до підписання дві безпекові угоди: одна – про розмінування, інша – про припинення "навчань" уздовж лінії розмежування на Донбасі.
Мита, введені президентом Трампом, оминули Росію, оскільки санкції США вже "перешкоджають будь-якій значущій торгівлі", хоча Америка продовжує торгувати з РФ більше, ніж з такими країнами, як Маврикій чи Бруней, що потрапили до списку, передають Патріо...
Усунення або ліквідація диктатора Володимира Путіна не змінить загальний політичний курс Росії. На сьогодні ватажок Кремля має оточення, яке не готове змінювати курс країни. При цьому і в США, і в Європі розуміють, що зміна лише одного Путіна не принес...