На засіданні економічної підгрупи Тристоронньої групи в Мінську було порушено питання про відновлення поставок води на територію окупованого Донбасу, в зв'язку з чим було розпочато процес складання відповідних контрактів. Про це пише на своїй сторінці в Facebook прес-секретар представника України Леоніда Кучми Дарка Оліфер, передають Патріоти України.
"Йде процес укладання контрактів на постачання води до окремих районів Луганської області з урахуванням боргів за раніше поставлену воду. Контракти будуть складені відповідно до українського законодавства", – пише вона.
В рамках домовленостей щодо відновлення поставок питної води йшлося також про гарантії безпеки співробітникам Донецької фільтрувальної станції. "Це підприємство забезпечує водою до мільйона жителів по всьому Донбасу", – підкреслила Оліфер.
В економічній підгрупі також триває робота з обговорення відновлення інфраструктури, залізничних об'єктів, ліній електропередач. В економічному блоці сьогодні обговорювали й можливість запрошення міжнародних екологів (під егідою ОБСЄ), які б змогли оцінити ситуацію на низці промислових підприємств у ОРДЛО.
"Йдеться про хімічний завод "Стирол" у Горлівці, а також шахти "Голубовська" та "Першотравнева" в Луганській області, шахту "Юний комунар" у Донецькій області", – пояснила Оліфер.
Особливу увагу привертає шахта "Юний комунар", де в 1979 році були проведені ядерні випробування. Якщо з цієї шахти регулярно не відкачувати воду, то станеться забруднення ґрунтових вод, що призведе до екологічної катастрофи на Донбасі.
Раніше стало відомо, що сьогоднішні переговори в Мінську в політичному блоці питань не принесли результату. Під час попереднього раунду переговорів у Мінську були підготовлені до підписання дві безпекові угоди: одна – про розмінування, інша – про припинення "навчань" уздовж лінії розмежування на Донбасі.
CNN з посиланням на джерела пише, що союзники Сполучених Штатів стурбовані "мирним планом" Дональда Трампа щодо України, який передбачає територіальні поступки, включно з Кримом, на користь Росії, передають Патріоти України. Мовник з посилання на неназ...
Деякі європейські посадовці побоюються, що розбіжності щодо одностороннього проєкту "мирної угоди" адміністрації Трампа, який передбачає визнання Сполученими Штатами Криму частиною Росії, підірвуть трансатлантичну безпеку і навіть зірвуть саміт НАТО на...