Абромавічус раніше звинуватив близького до президента України Петра Порошенка нардепа Ігоря Кононенка в тому, що той намагався нав'язати міністрові свою "людину", нагадують Патріоти України. Під час прямого ефіру програми ТСН. Тиждень міністр уперше публічно назвав ім'я людини, яка намагалася стати його заступником, – Андрій Пасішник, виконавчий директор НАК "Нафтогаз України", наближений до парламентської групи "Воля народу."
"Політичне лобіювання, можливо, тут і прийнятне явище. Але що нам було обіцяно першопочатково, коли ми стали міністрами з іншими технократами? Скрізь, у медіа, була сильна (висвітлена) тема, що міністри самі призначають собі заступників. Виходячи з цього, ми протягом року в принципі призначали собі заступників. І в підсумку ось вилилося в таке.
Але коли тобі кажуть, що Ігор Кононенко хоче мати в тебе свого заступника і ти просто дивишся в Інтернеті, яка є кількість негативних статей за останній час, то розумієш, що те, що така людина проситься на роботу, то нічого спільного з твоїми цінностями, із твоїм баченням, які люди повинні працювати в міністерстві, це не має", – пояснив Абромавичус.
Міністр сподівається на розслідування Антикорупційного бюро в цій справі. "Я не знаю, чи можна його посадити у в'язницю (за таке лобіювання щодо посади), але я сказав, що є достатньо (негативної інформації), – показує стос преси та роздруківок з Інтернету. – Ось тут 27 дуже серйозних журналістських розслідувань щодо Кононенка та Мартиненка, до речі. Тому вважаю, що матеріалу зібрано дуже багато, де показують, що в нас все-таки "сірі кардинали" керують державними компаніями, державними потоками у держкомпаніях. І обов'язково це потрібно розслідувати. Це буде дуже серйозний тест нашому новому Антикорупційному бюро", – наголосив Абромавічус.
Польський міністр закордонних справ Радослав Сікорський впевнений, що навіть за відсутності допомоги від США Україна спроможна тримати оборону до кінця цього року. До того ж європейська підтримка буде продовжуватись. Про це він заявив в інтерв'ю CNN, п...
Служба безпеки України знайшла ефективну протидію розвідувальним російським дронам - Zala, Supercam, Orlan та Lancet. Тож тепер російські безпілотники вартістю по 100 тис. дол. США можуть знищувати українські FPV-дрони, які коштують 700 дол. США. Пр...