Останні кілька місяців продемонстрували, що виклики, з якими стикається Україна, обумовлені проблемами всередині країни, а не приходять ззовні. Про це йдеться в доповіді, присвяченій ходу реформ в Україні, яку підготувала група експертів аналітичного центру Carnegie Endowment for International Peace, повідомляють Патріоти України з посиланням на Нескучные новости.
Автори документа відзначають, що частина найбільших проблем, які стоять перед Україною, є хронічними. Крім того, ці проблеми не пов'язані з військовим конфліктом на Сході країни і мають характер системних. «Це корумпованість уряду і вплив на політичну систему з боку великого бізнесу», - вважають в Carnegie Endowment for International Peace.
При цьому експерти Carnegie Endowment for International Peace заявили, що робота адміністрації президента України в останні місяці не сприяла прогресу країни. «Значною перешкодою для подальшого прогресу України на внутрішній арені і для розвитку її відносин із закордонним партнерами стало відчутне небажання або нездатність адміністрації Порошенка йти на рішучі дії проти корупції та впливу великого бізнесу на політику», - наголошується в документі.
У Carnegie Endowment for International Peace також наголосили на важливості сильної коаліції у Верховній Раді для забезпечення здатності уряду функціонувати і продовжувати реформи, необхідні для відновлення довіри українського населення та міжнародної спільноти. При цьому експерти відзначили, що джерелом нового витка політичної кризи в Україні може стати спроба проштовхнути через Верховну Раду конституційні зміни, яких вимагають від Києва Мінські угоди. У разі, якщо Київ не вживатиме спроби прийняти необхідні зміни в Конституції, він ризикує зіграти на руку Москві.
«Наполягаючи на конституційних змінах, адміністрація Порошенка ризикує стати об'єктом нападок націоналістів і отримати крах коаліції, що теж може призвести до дострокових парламентських виборів», - вважають в Carnegie. На думку авторів доповіді, нездатність прийняти конституційні зміни, як цього вимагають від Києва Мінські домовленості, може обернутися політичною перемогою Росії і дозволить останній перекинути вину за конфлікт на сході України на Київ.
Зустріч у Стамбулі стане визначальною у питанні припинення вогню: якщо вона не відбудеться, це означатиме, що Росія не зацікавлена у завершенні війни. Тоді Захід має перейти до рішучих дій і ухвалити найпотужніший пакет санкцій. Ппро це на пресконферен...
На Лиманському напрямку зафіксовано «рідкісний випадок» — українські захисники взяли в полон громадянина Узбекистану, який вирушив на війну заради російського громадянства та виплат. Відповідне відео у вівторок, 13 травня, було опубліковано в Telegram-...