Спеціальна група представників обох американських партій, в яку входять колишні високопоставлені чиновники оборонних відомств США, посли і експерти з безпеки, відновили заклики до влади США про надання Україні летального оборонного озброєння. Підгрупа, що займається питаннями національної безпеки в рамках організації "Група друзів України", закликала США надати різного роду летальну зброю, а також допомогу в розвідувальній діяльності та навчанні військових. Про це йдеться у статті Atlantic Council, передають Патріоти України.
"Мета надання оборонної зброї Україні - допомогти їй утримати росіян від подальших атак і підсилити тиск на Росію, щоб всерйоз домовитися про реалізацію Мінських угод", - сказав Александр Вершбоу, член підгрупи, колишній заступник генерального секретаря НАТО.
"Мета не в тому, щоб спонукати Україну вести війну до переможного кінця, який - Київ це добре розуміє - неможливий", - сказав він на спеціальному заході у Вашингтоні.
Заклики експертного співтовариства прозвучали на наступний день після зустрічі президента України Петра Порошенка з президентом США Дональдом Трампом в Овальному кабінеті.
Александр Вершбоу назвав ситуацію "невідкладною", оскільки російські війська і проксі-сили порушують "Мінські угоди про припинення вогню" кожен день "практично безкарно", вони проводять артилерійські і ракетні атаки, що стає причиною загибелі безлічі мирних людей. За даними Управління Верховного комісара ООН з прав людини, з квітня 2014 року по 12 березня 2017 року був вбито не менше 9 940 осіб і 23 455 осіб отримали поранення.
Спеціальна група закликала уряд США надати Україні наступну допомогу:
1. Протиракетні радари з системами управління вогнем, включаючи системи дальньої дії, здатні виявляти і вражати російські ракетні комплекси великої дальності, системи залпового вогню, а також міномети.
2. Тактичне обладнання безпечного зв'язку.
3. Сучасні протитанкові пускові установки і ракети на випадок зіткнення з танковими силами, які у великій кількості розмістила Москва на окупованій території.
4. Сучасні безпілотні літальні апарати з пристроями радіоелектронного придушення для зниження величезної російської переваги в спостереженні за прикордонною і прибережною зоною.
5. Бойові машини піхоти Bradley, армійські всюдиходи Humvee, колісні бронемашини з посиленим протимінним захистом, легкі тактичні позашляховики, здатні забезпечити мобільне прикриття на флангах, для створення противаги російським танковим силам, розміщеним на окупованій території.
6. Обмін розвідданими в режимі реального часу.
7. Навчання представників українських Збройних Сил з метою побудови системи спільної підготовки військ.
8. Співпраця в сфері реформування оборонної промисловості.
Спеціальна група закликала США присвоїти Україні статус основного союзника поза НАТО, що полегшило б процес надання їй військової допомоги.
Вжиті в 2015 році спроби вплинути на владу США з метою отримати згоду на надання зброї Україні не увінчалися успіхом. Адміністрація Обами виступила проти, в той же час виділивши 20 мільйонів доларів на постачання протиартилерійських радарів великої дальності.
За словами Вершбоу, незважаючи на провал попередніх спроб врегулювати конфлікт, перед Трампом відкрита можливість досягти успіху в цій справі, якщо він буде дотримуватися курсу сильної дипломатії і надасть Україні оборонну зброю.
"Шансів на встановлення жорсткого, але прагматичного курсу в політиці тепер більше, оскільки адміністрація Трампа визнає, що в певних умовах використання суворої сили необхідно для захисту інтересів США", - сказав Джон Гербст, колишній посол США в Україні, що входить в спеціальну групу.
Вершбоу заявив, що надання Україні оборонної зброї і можливостей, рекомендованих спеціальною групою, дозволить українським збройним силам краще справлятися із завданням захисту країни і призведе до скорочення числа жертв.
Крім інших до складу спеціальної групи входять генерал Філіп Брідлав, колишній Верховний головнокомандувач Об'єднаними збройними силами НАТО в Європі; військовий експерт Філіп Карбер, президент Фонду "Потомак"; Стівен Бланк, старший науковий співробітник Американської ради із зовнішньої політики; Глен Ховард, президент Фонду Джеймстауну; Роберт А. Макконнелл, McConnell & Associates; Надя Макконнелл, Фонд США-Україна; Ян Бжезінський, колишній заступник секретаря оборони США з питань Європи та НАТО; Майкл Карпентер, колишній заступник помічника міністра оборони США; Уеслі Кларк, генерал армії США у відставці колишній головнокомандувач силами НАТО в Європі; Дональд Дженсен, Джонс Хопкінс, SAIS; Герман Першнер, президент Американської ради із зовнішньої політики.
Унаслідок ракетного удару, який військові країни-агресора РФ здійснили зранку 18 січня, загинув чоловік. Про це в Telegram повідомив начальник Запорізької обласної військової адміністрації Іван Федоров, передають Патріоти України. Тіло загиблого з-під ...
Чинному судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді за рішення в інтересах міністерства оборони РФ. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора, передають Патріоти України. "За процесуального керівництва Офісу Гене...