На зустрічі віце-президента США Джо Байдена з нардепами-єврооптимістами було піднято питання відставки генпрокурора Віктора Шокіна і перезавантаження Кабміну з метою боротьби з корупцією в Україні. Про це 7 грудня написала на своїй сторінці в Facebook нардеп від "Блоку Петра Порошенка" Світлана Заліщук, повідомляють Патріоти України.
За її словами, ця зустріч була знаковою, оскільки після неї Байден буде спілкуватися вже з Президентом України та прем'єр-міністром. Заліщук наголосила, що в бесіді з американським гостем брали участь також молоді чиновники та громадські активісти.
"Сама послідовність зустрічей вже є своєрідним меседжем - за останні два роки уряд США часто був головним партнером для антикорупціонерів-депутатів і громадянського суспільства. Без сумніву, почуте стане предметом розмови з главою держави і уряду. І, в першу чергу, це буде корупція" , - повідомила Заліщук.
Вона зазначила, що в ході зустрічі обговорювалися чотири ключові теми: корупція і перезавантаження уряду; порушення Росією мінських угод в контексті конституційних реформ і закону про вибори на окупованих територіях, а також - анексія Криму.
"Корупція. Нова влада не капітулювала перед нею. Є прогрес - це ключове законодавство і нові органи, керівництво яких вибрано через незалежні комісії. Але двоє головних персон граються в "піддавки". І принципові лінії оборони втрачені в інтересах окремих відомих наближених. Прізвища названі. Генпрокурор повинен піти ", - йдеться в тексті.
"Мінськ. Наші американські партнери почули з нашого боку серйозні застереження, що тиск з боку Заходу на Україну незрівнянний з діями Росії. Зміни до Конституції і закон про вибори на окупованих територіях в нинішніх умовах можуть дестабілізувати державу", - підкреслила Заліщук.
Байден зі свого боку закликав прийняти зміни до Конституції і закон про вибори на окупованих територіях. На думку віце-президента, цей крок "дасть можливість США вимагати від Росії відповідних кроків, а від європейців - єдності щодо санкцій".
"Мій меседж - команду треба перезапустити. Потрібен новий мандат довіри - від бізнесу, від суспільства в цілому, від парламенту. Система зависла, потрібне перезавантаження. У демократичних державах це здоровий механізм для підвищення рівня ефективності влади.
У той же час, очевидно, що американські партнери не бачать способу забезпечити стабільності без збереження статусу кво. Візит віце-президента націлений на збереження союзу", - написала Заліщук.
Відзначимо, що про зміст бесіди щодо Криму депутат не повідомила. В цілому, в ході зустрічі, написала Заліщук, Байден "зробив сильні заяви про підтримку України "фінансово і не тільки". І гарантував, що "Україна - центральна тема будь-якої зустрічі з Путіним з будь-якого приводу".
Понад 20% українців вважають, що Україну ніколи не будуть готові прийняти у НАТО, це на десять процентних пунктів більше, ніж у 2022 році. Як повідомляє "Європейська правда", такі результати опитування опублікувала компанія Gallu, передають Патріоти Ук...
Командування російської армії кидає в бої на Покровському напрямку піхотні підрозділи. Вони наразі здійснюють атаки без залучення бронетехніки завдяки активному застосуванню ЗСУ дронів.Про це повідомив військовослужбовець 68-ї окремої єгерської бригади...