Колишній співробітник Агентства США з міжнародного розвитку USAID Джош Коген вважає, що для подолання корупції в Україні в умовах, коли судова система і прокуратура вважаються наскрізь корумпованими, можна тільки створивши спеціальну установу, яка мала б ознаки міжнародного трибуналу. Про це він написав для The Foreign Policy, повідомляють Патріоти України з посиланням на Голос Америки.
Так, експерт звертає увагу на досвід роботи Міжнародної комісії проти безкарності в Гватемалі (International Commission Against Impunity in Guatemala - CICIG). "Дивно, корисним для України прикладом могла б стати маленька і далеко від України, центрально-американська країна Гватемала", - вважає Коген.
Даній установі, створеній спільними зусиллями уряду країни і ООН, були надані унікальні повноваження, при цьому уряд фактично відмовився від частини суверенних повноважень. CICIG з початку своєї роботи в 2006 році розслідувала більше 200 справ про корупцію у вищих ешелонах влади і висунула звинувачення 160 діючим і колишнім чиновникам.
"CICIG не боїться "сильних світу цього". Серед притягнутих до відповідальності виявилися впливові бізнесмени, колишні генерали, колишні міністри оборони і внутрішніх справ, колишні керівники поліції, колишній президент і навіть діючий на той час президент.
Глава Гватемали Отто Перес Моліна подав у відставку, а у вересні йому були висунуті офіційні звинувачення у справі про корупцію на митниці на 120 млн. доларів", - пише Коген.
Балістична ракета середньої дальності "Орешник", якою РФ 21 листопада атакувала Дніпро, була створена "підступними" порушниками Договору про ліквідацію ракет середньої і малої дальності від 1987 року. Про це пише Forbes, передають Патріоти України. Жур...
За 1000 днів конфлікту Повітряно-космічні сили Росії, незважаючи на технологічну та чисельну перевагу, не змогли домогтися переваги в повітрі над Україною, передають Патріоти України з посиланням на Міністерство оборони Великобританії у X (Twitter). "О...