Будуть бити по найболючішому: "Росії санкцій не уникнути", - Портников

"Найцікавіше, що заява Трампа щодо продовження санкцій проти РФ пролунала саме на прес-конференції з прем'єром Італії", - пише у своєму блозі політолог Віталій Портников, повідомляють Патріоти України, і продовжує:

"Заява щодо продовження санкцій проти Росії, яку президент Сполучених Штатів Дональд Трамп зробив після переговорів із прем'єр-міністром Італії Джузеппе Конте, стала ще одним наслідком недавнього саміту в Гельсінкі.

Ніяких зрушень в бік Путіна у американської адміністрації не спостерігається - і спостерігатися не може. Американський президент не має можливості просто так взяти і скасувати санкції. Ані з точки зору своїх політичних інтересів, ані з точки зору функціонування американських державних інституцій.

Звичайно, в Кремлі можуть заспокоювати себе тим, що після спілкування із Путіним Трамп хоча б не підсилив санкції проти російського режиму. Але і ці надії можуть виявитися марними. Логіка підготовки до довиборів до конгресу може підказати і республіканцям, і демократам необхідність посилення санкцій проти режиму, який намагається нахабно зганьбити саму американську демократію. І який Трамп зможе цьому наміру перешкодити?

Але найцікавіше те, що заява Трампа щодо продовження санкцій проти Росії прозвучала саме на прес-конференції з прем'єром Італії. Новий італійський уряд, який сформували дві безвідповідальні популістські партії, відомий своєю готовністю відмовитися від санкцій проти Росії. Віце-прем'єр цього кабінету, лідер ультраправої "Ліги" і найпопулярніший демагог Італії Маттео Сальвіні нещодавно публічно заявив про російський статус Криму, оббрехав український Майдан і закликав до зняття санкцій. І ось прем'єр, який залежить від голосів "Ліги" в парламенті, називає зняття санкцій "немислимим". Парадокс?

В жодному разі. Італійський уряд існує не у безповітряному просторі. Його сформували євроскептики, яким потрібна зовнішня - тобто поза Євросоюзом - підтримка. І отримати цю підтримку вони бажають від іншого євроскептика - Дональда Трампа. Про яке зняття санкцій в такому випадку може йти мова?

Більш того, Трамп вимагає від своїх італійських союзників підтримки і в іншому проекті, який повинен послаблювати російські позиції і позбавити Володимира Путіна найдорожчого - грошей "Газпрому". Трамп хоче, щоб Італія стала частиною інфраструктури з доставки американського скрапленого газу в Європу. Може трапитися так, що популістський уряд Італії, незважаючи на балаканину Сальвіні, буде відігравати у політиці стримування Росії навіть більш жорстку роль, ніж його попередники - просто тому що подітися пропаленим демагогам буде нікуди.

І це ще раз доводить: альтернативи протистоянню путінському режиму просто не існує. Ані у американців, ані у європейців".

Чи варто драматизувати ситуацію: Грабський оцінив, чи можуть окупанти прорватися до Сум

вівторок, 29 квітень 2025, 23:55

Військовий експерт Сергій Грабський зазначив, що бойові дії на Сумщині відбуваються в умовах конфлікту низької інтенсивності та характеризуються окремими тактичними діями військ. Про це він сказав в етері телеканалу "Еспресо", передають Патріоти Україн...

У ФРН доформовують новий уряд: Новопризначений глава МЗС Німеччини Вадефуль висловився щодо свого ставлення стосовно російсько-української війни

вівторок, 29 квітень 2025, 23:25

Призначений міністром закордонних справ Німеччини Йоганн Вадефуль пообіцяв продовжувати на новій посаді політику ФРН, спрямовану на підтримку України та зміцнення позицій Німеччини у світі. Про це сам Вадефуль заявив в інтерв'ю DW, передають Патріоти У...