"Був зачищений": Захарова заявила, що відомого російського письменника в Україні виключили зі шкільної програми

За словами спікера МЗС РФ, керівництво України "ще пам'ятає Крилова й активно його використовує, а дітям уже не треба".

Марія Захарова. Фото: Cosmopolitan.

Офіційний представник міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова 22 лютого на брифінгу, стенограму якого опублікувало її відомство, заявила про виключення зі шкільної програми в Україні байок російського письменника Івана Крилова, передають Патріоти України.

"Було зачищено і шкільну програму. Зокрема, було прибрано багато творів класиків російської літератури, наприклад, байки Крилова. Хоча ще у 2016 році міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков у відкритій полеміці з народним депутатом, членом фракції Блоку Петра Порошенка Сергієм Лещенком, який заявив, що глава МВС може прийти до влади, використовуючи підлеглі йому силові структури, використав цитату з байки Крилова: "Ай, Моська! Знать, она сильна, раз лает на слона", – сказала Захарова.

За її словами, керівництво України "ще пам'ятає Крилова й активно його використовує, а дітям уже не треба". "Потім дітям будуть розповідати, що це був, напевно, якийсь великий давньоукраїнський письменник, поет. Це страшно. Світ через це проходив. Страшно уявити, що це відбувається на європейському просторі", – зазначила речниця МЗС РФ.

Згідно з навчальними програмами, опублікованими на сайті Міністерства освіти і науки України, байки Крилова вивчають у шостому класі на уроках зарубіжної літератури.

Хіти тижня. "Завтра він буде представлений Генеральному штабу і Збройним силам", - Міністр оборони Полторак дав характеристику генералу Хомчаку

п’ятниця, 24 травень 2019, 3:00

Про це все ще чинний міністр оборони заявив журналістам після засідання уряду в середу, , зазначають Патріоти України. "Генерал Хомчак - досвідчений генерал, досвідчений офіцер. Він вчора був призначений і завтра вранці він буде представлений Генеральн...

Хіти тижня. РФ створює юридичну базу для військового вторгнення в Україну

п’ятниця, 24 травень 2019, 2:00

Не виключаю, що Путін після парламентських виборів, переконавшись, що проросійська п'ята колона не сформувала парламентської більшості, і зміни стратегічного курсу України в бік НАТО і ЄС не відбудеться, може піти на одностороннє визнання квазіреспублік "