"Я пояснив українському президенту, що для нас ухвалення тієї резолюції в Сеймі й називання, зрештою, своїм іменем того, що сталося кілька десятків років тому, було актом, який може дати початок процесу порозуміння, а не нашкодить відносинам", - сказав польський дипломат.
"Йдеться про те, щоб назвати все своїми іменами, показати один одному докази, перевести це питання у вимір діалогу істориків й зняти його з політичного порядку денного", - додав Ващиковський.
8 вересня Рада відповіла на рішення парламенту Польщі щодо Волинської трагедії й закликала польських колег припинити політизацію трагічних сторінок українсько-польської історії та зосередити зусилля на конструктивній побудові відносин.
Як повідомлялося раніше, 22 липня Сейм Польщі ухвалив постанову, якою визнав події, що розгорнулися на Волині у 1943-45 роках, "геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої". Також Сейм проголосив 11 липня національним днем пам’яті жертв цього "геноциду".
Відправлення солдатів з КНДР у Росію є певною навчально-тренувальною місією: війська Північної Кореї не мають досвіду ведення бойових дій, а тут Пхеньяну видалася можливість оцінити рівень своєї армії у бойових умовах та навчити їх. Натомість Росія отр...
На Донеччині окупанти змінюють тактику малих штурмових груп, і тепер атакують камікадзе. Про це в ефірі «Суспільне новини» розповів Юрій Сиротюк, головний сержант роти вогневої підтримки 5 окремої штурмової бригади, передають Патріоти України. За слова...