"Я пояснив українському президенту, що для нас ухвалення тієї резолюції в Сеймі й називання, зрештою, своїм іменем того, що сталося кілька десятків років тому, було актом, який може дати початок процесу порозуміння, а не нашкодить відносинам", - сказав польський дипломат.
"Йдеться про те, щоб назвати все своїми іменами, показати один одному докази, перевести це питання у вимір діалогу істориків й зняти його з політичного порядку денного", - додав Ващиковський.
8 вересня Рада відповіла на рішення парламенту Польщі щодо Волинської трагедії й закликала польських колег припинити політизацію трагічних сторінок українсько-польської історії та зосередити зусилля на конструктивній побудові відносин.
Як повідомлялося раніше, 22 липня Сейм Польщі ухвалив постанову, якою визнав події, що розгорнулися на Волині у 1943-45 роках, "геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої". Також Сейм проголосив 11 липня національним днем пам’яті жертв цього "геноциду".
Російська опозиціонерка Ольга Курносова переконана, що диктатор Володимир Путін не має чіткого плану Б на випадок провалу нинішньої стратегії щодо війни проти України та протистояння із Заходом. Водночас у мирну угоду вона не вірить. Про це вона заявил...
Канцлер Німеччини Фрідріх Мерц висловив сумніви щодо можливості вступу України до Європейського Союзу до 2034 року, коли завершиться наступний семирічний бюджетний цикл ЄС. За його словами, розширення не повинно вплинути на вже визначені середньостроко...