"Дружба дружбой, а денежки - врозь": Нідерланди хочуть виключити деякі пункти з угоди про асоціацію між Україною та ЄС

Нідерланди не хочуть, щоб Україна отримала автоматичний доступ до фінансових джерел ЄС, а також вимагають гарантій, що вона не обов'язково отримає членство в об'єднанні.

Нідерланди за дружбу, але обмежену. Фото: Рейтерс.

Уряд Нідерландів хоче виключити деякі положення з тексту угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Про це повідомляють Патріоти України із посиланням на ZN.UA та австрійське видання Die Presse.

Уряд в Гаазі віддає перевагу тихій дипломатії за лаштунками. І зараз, коли Нідерланди головують в ЄС, у нього є можливість спробувати внести зміни до українсько-європейського договіру, який уже ратифікували інші країни-учасниці. Зокрема, йдеться про виключення з угоди пункт про співпрацю між Україною і ЄС в оборонній сфері.

Нідерландська сторона вимагає або зовсім виключити його з тексту, або дещо пом'якшити його умови. Гаага пояснює свою позицію тим, що до завдань Євросоюзу не входить збереження безпеки в Європі чи Україні. Цим має займатися НАТО. Крім того, Нідерланди не хочуть, щоб Україна отримала автоматичний доступ до фінансових джерел ЄС, а також вимагають гарантій, що вона не обов'язково отримає членство в об'єднанні.

Щоб змінити текст українсько-європейської угоди, Гаазі доведеться добиватися згоди всіх інших членів ЄС, які вже ратифікували її в такому вигляді, у якому вона зараз. Видання цитує неназваних голландських дипломатів, які кажуть, що "отримують позитивні сигнали від решти країн-учасниць". Водночас проти виступають Польща і три країни Балтії, згода яких теж потрібна для внесення змін.

Зокрема, вони наполягають на збереженні пункту про військово-технічну співпрацю між ЄС і Україною. Австрійське видання пише, що "тиха дипломатія" Нідерландів навряд чи досягне хоч якогось рішення, перш ніж британці проголосують на референдумі щодо членства Великобританії в ЄС 23 червня. Крім того, щоб змінити умови документа, потрібна і згода України, думка якої поки не відома.

Раніше парламент Нідерландів дав уряду більше часу на пошуки рішення щодо угоди ЄС з Україною. Опозиція тим часом вимагає від прем'єра поважати результати референдуму попри його консультативний характер. Сам Рютте вже заявив, що проігнорувати результати голосування - це не вихід. Тому він попросив кілька місяців у парламенту на пошук рішення, яке буде задовольняти усі сторони.

Прем'єр-міністр Нідерландів Марк Рютте заявляв, що уряд починає перемовини з країнами Євросоюзу щодо внесення змін в угоду про асоціацію з Україною. За словами Рютте, влада має намір обговорити угоду в ЄС і внести в нього зміни згідно з побажаннями тих, хто голосував проти".

Через "токсичний контент": Дружня до РФ країна вирішила заблокувати Telegram

п’ятниця, 23 травень 2025, 22:40

Комуністична партія В'єтнаму постановила заблокувати роботу месенджера Telegram на території своєї країни. Про це повідомляє Reuters, посилаючись на урядові документи країни, передають Патріоти України. Так, іще 21 травня наказ про блокування роботи Te...

"Можна відразу готуватися до боїв за Суми та Харків": ​Заступник командира 3-ї ОШБр відреагував на заяву Путіна про "буферну зону"

п’ятниця, 23 травень 2025, 21:48

Заступник командира 3-ї ОШБр Максим Жорін відреагував на заяву російського диктатора Володимира Путіна про роботу над створенням "буферної зони безпеки" вздовж кордону з Україною. Про це Максим Жорін пише у своєму telegram-каналі, передають Патріоти Ук...