Флот міцнішає: Які кораблі отримає ВМС України протягом 2018 року

Керівництво ВМСУ очікує, що економіка буде здатною поступово збільшити асигнування на будівництво не тільки легких сил (так званого “москітного флоту”), але й кораблів “класичного флоту”.
Ігор Воронченко. Фото: Еспресо ТБ.

ВМСУ очікують отримати у середині 2018 року два нові десантні катери “Кентавр” та два “Айленд”. Про це інформаційне агентство «Оборонно-промисловий кур’єр» поінформували в Міноборони України, передають Патріоти України.

За інформацією відомства, на фінальної стадії також проект “Лань-М”, найближчим часом буде закладено три корпуси таких катерів для ВМС ЗС України. В Міноборони додали, що нині продовжуються державні іспити з прийомки чотири мбака типу “Гюрза-М”, а найближчим часом ВМСУ матимують у складі шість таких катерів у своєму складі.

В Міноборони пояснили, що, враховуючі значну перевагу РФ у поточному бойовому потенціалі на морі (10:1) та інвестиціях у перспективне кораблебудування (20-60:1), успішність дій ВМСУ має ґрунтуватися на асиметричній, про-активній та дуже швидкій протидії супротивнику у напрямку найбільш вразливих його місцях. Інформаційна обізнаність, швидкий маневр, раптовість, взаємодія та високоточна зброя мають стати основою успіху у боротьбі проти значно сильнішого за фізичними параметрами супротивника.

За словами командувача ВМСУ, віце-адмірала Ігоря Воронченка, ідеться про три типи катерів: ударні (пріоритет № 1), мінно-тральні/патрульні (пріоритет № 2), рейдово-амфібійні (приіорітет № 3). Їх слід розглядати в межах концепції «асиметричної відповіді» агресору, який домінує та далі нарощує свій військово-морський потенціал.

Сьогодні в Україні закінчується створення власної протикорабельної крилатої ракети «Нептун», систем контролю повітряної, надводної та підводної обстановки, проекту ракетного катера проекту «Лань». За допомогою НАТО в Очакові створюється Морський операційний центр для управління багатонаціональними силами.

Військове відомство працює з американською стороною над отриманням у 2018-му двох катерів типу “Айленд”, а після отримання планує їх дообладнання в якості протипідводно-диверсійних та протимінних засобів морського застосування.

Крім того, у Міноборони поінформували, що вивчають можливості закупівлі за кордоном протимінних кораблів, надмалих підводних човнів та кораблів інших типів. Згідно з концепцією протидії ВМСУ противнику, виходити на оперативну спроможність надводних сил ВМС доцільно поступово, у три етапи: у прибережній зоні – 12 міль (Coastal), у ближній морській зоні –до 200 міль (Littoral), й у дальній морської зоні – за межами Чорного моря (Blue waters) участь ВМСУ в операціях ЄС і НАТО .

Наприкінці листопада повідомлялося про важливе рішення уряду щодо будівництва потужного військового флоту (зокрема, чотирьох корветів до 2028 року). Керівництво ВМСУ очікує, що зростаюча економіка буде здатною поступово збільшити асигнування на будівництво не тільки легких сил (так званого “москітного флоту”), але й кораблів “класичного флоту”: з нинішніх 70-90 млн дол. на рік до 100-400 млн. дол. на рік у майбутньому, враховуючи також потреби на переозброєння інших родів ВМСУ (авіації і берегової оборони).

У ворога є план: Ігнат пояснив, чи готуватися до масованої атаки в треті роковини повномасштабного вторгнення Росії

неділя, 23 лютий 2025, 11:52

Питання масованої атаки в треті роковини повномасштабного вторгнення Росії нині активно обговорюють в соцмережах українці, а Telegram-канали попереджають про ймовірність такої атаки. Цю ситуацію прокоментував в інтерв'ю "Радіо Свобода" керівник управлі...

Ефектні кадри: Розвідники показали, як підривають укріплення та позиції росіян на півдні України (відео)

неділя, 23 лютий 2025, 11:50

Воїни-розвідники показали, як знищують укріплення та позиції росіян на півдні України. Бійці застосовують дрони, передають Патріоти України з посиланням на ГУР Міноборони в Telegram. На кадрах зафіксована робота бійці групи БПЛА підрозділу "Химера" у с...