Геращенко пояснила, чому Україна не проголосувала за мовну резолюцію в ПАРЄ

​Вирішальним в такому рішенні стала відсутність пунктів щодо неповаги до української меншини з боку Росії, а також закриття українських шкіл в окупованому Криму.

Ірина Геращенко в ПАРЄ. Фото:Гордон

Україна утрималася від голосування за мовну резолюцію щодо мов національних меншин через відсутність в ній важливих складових, а також через позицію Угорщини. Про це розповіла перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко в коментарі Укрінформу, передають Патріоти України.

"В Україні працюють десятки шкіл, де діти румунською, угорською, польською, грецькою, російською мають право вивчати свою материнську мову. Україна підтримує кримськотатарську мову, ми фінансуємо кримськотатарський телеканал. Але одночасно існує країна поруч, це Російська Федерація, де живе багатомільйонна українська діаспора, а там немає жодної школи, класу, садка, групи, де б дитина могла вивчати українську мову. Їх немає ні в Москві, ні в Сибіру, в Новосибірську, де є великі центри української діаспори, де проживають сотні тисяч, мільйони українців", - сказала Геращенко.

Вона також нагадала, що російська окупаційна влада в Криму заблокувала кримськотатарські, українські школи, засоби масової інформації. Таких пунктів у резолюції немає, каже Геращенко. Також обурила українську делегацію позиція Угорщини в цьому питанні.

"Стривожили під час обговорення виступи деяких угорських колег, які говорять, що для розвитку і підтримки мов нацменшин найкраща позиція - це автономія. Це насправді спроби використовувати тему мови в своїх вузько політичних, вузькопартійних інтересах для того, щоб свій внутрішній електорат об'єднати навколо теми захисту діаспори. Це дуже деструктивна ідея, і ми її, звичайно, не підтримуємо. Не хотілося б щоб такий повзучий сепаратизм і федералізм сповідували через такі важливі гуманітарні проблематики. ми це не підтримуємо і утрималися від голосування за резолюцію", - заявила вона.

За резолюцію проголосували 130 делегатів, 10 представників проголосували проти. Ще 24 делегати утрималися від голосування.

"Україна належить до числа тих небагатьох країн, які ратифікували мовну хартію (Європейська хартія регіональних мов або мов меншин - ред.), Тим самим на вищому рівні як держава продемонструвала повагу до розвитку і захисту прав регіональних мов, мов нацменшин. Ми закликаємо всі країни -члени Ради Європи ратифікувати мовну Хартію, як це зробила Україна і рухатися в цьому напрямку", - додала Ірина Геращенко.

Інтриги "печерського двору": До провалу президентських ініціатив щодо змін закону виборів Верховної Ради долучився Коломойський - нардеп

четвер, 23 травень 2019, 8:59

Олігарх Ігор Коломойський, якого пов'язують з новообраним президентом України Володимиром Зеленським, не підтримав його ініціативи в парламенті, оскільки боїться, що стане непотрібним в разі отримання Зеленським своєї більшості у Верховній Раді. Про це...

"Хлопчики для биття" російської пропаганди: "Іди в д*пу!", - московський телепропаганд*он показово вигнав "українського експерта" з ефіру "покричати в унітаз" (відео)

четвер, 23 травень 2019, 8:50

Чи варто співчувати "українським експертам", котрі допомагають "несунам" недонадімперії створювати їхні варварські шоу для кровожерливих рашистів? Знають на що йдуть, часто-густо за грубі гроші. Одночасно паплюжать всю Україну. Телеведучий пропагандист...