Затвердження оновленого Кодексу виконуючим обов'язки президента відбулося сьогодні, 10 січня. Це означає, що документ набуде юридичної сили в найближчі дні - відразу після опублікування в державному виданні "Офіційний монітор".
Цікаво, що формально про російські телеканали РТР, "Перший", НТВ та інші в документі нічого не говориться. Однак тепер молдовський Кодекс "Про телебачення і радіо" встановлює пряму заборону на поширення в країні "інформаційних, інформаційно-аналітичних, політичних і військових передач з країн, які не ратифікували Європейську конвенцію про транскордонне телебачення". Зрозуміло, жоден російський телеканал цій вимозі не відповідає, а значить - їх ретрансляція повинна бути повністю припинена.
Відзначимо, що саме вдосконалений "Кодекс про телебачення і радіо" став формальною причиною, за якою Конституційний суд Молдови відсторонив від влади проросійського президента країни Ігоря Додона. Він відмовився підписувати затверджений депутатами законопроект і 21 грудня повернув його в парламент, назвавши при цьому оновлений Кодекс "антидемократичним".
Вже на наступний день, 22 грудня, депутати подолали президентське вето, повторно проголосувавши за документ в цій же редакції. Відповідно до законів Молдови, повторне затвердження зобов'язує президента підписати документ, однак цього зроблено не було, і в підсумку Ігор Додон позбувся своїх повноважень, виконання яких Конституційний суд тимчасово поклав на спікера парламенту Андріана Канду.
Крім затвердження поправок в "Кодекс про телебачення і радіо", новий керівник Молдови прийняв також ряд визначальних кадрових рішень. Зокрема, на посаді міністра закордонних справ і європейської інтеграції, міністра економіки та інфраструктури, міністра сільського господарства і продовольства, міністра юстиції, а також міністра реінтеграції, що відповідає за повернення до складу Молдови окупованого російськими військами Придністров'я, замість проросійських політиків були призначені проєвропейські.
Американські розвідувальні служби та органи національної безпеки застерігають оборонні компанії США про спроби російських суб’єктів саботувати їхню діяльність у країні та за кордоном, передають Патріоти України з посиланням на Bloomberg. Згідно з повід...
Понад 20% українців вважають, що Україну ніколи не будуть готові прийняти у НАТО, це на десять процентних пунктів більше, ніж у 2022 році. Як повідомляє "Європейська правда", такі результати опитування опублікувала компанія Gallu, передають Патріоти Ук...