Як і очікували у Кремлі, дискусія в українсько-польських історичних взаєминах остаточно політизувалася і перейшла у формат "сам дурень". От уже у Верховній Раді готують "адекватну відповідь" на заяву польського Сейму. Очевидно, далі буде "відповідь" з іншої сторони, Патріоти України пропонують увазі читачів блог політолога Петра Олещука в gazeta.ua.
Можливо, варто дати "гібридну" відповідь та вийти із "Кремлівської матриці", у якій рухаємось усі ми? Як? Наприклад, Україна може засудити... Геноцид поляків. Я маю на увазі систематичне винищення польської діаспори у 30-х роках на території УРСР.
Ні для кого не є секретом, що саме поляки були у цей період, мабуть, другою за кількістю жертв від терору комуністів етнічною групою - після самих українців.
Люди згинули у таборах, всі ці численні "польські контрреволюційні групи", масові депортації - які, власне, і створили "польську діаспору" у Казахстані.
Власне, радянські поляки, які переважно проживали на території УРСР, і стали однією з перших жертв радянської політики етнічних чисток. Оскільки тоді бути поляком вже було достатньою підставою, аби бути репресованим.
Потім були кримські татари, турки-месхетинці, чеченці і т.д. Але першими були поляки і українці. На них "відпрацьовувалася технологія".
Наскільки я знаю, геноцид "радянських поляків" у 30-ті роки поки що ніхто не засуджував. Включно з самою Польщею. Україна цілком може, і має це зробити.
Таким чином, ми: 1) вчергове нагадаємо, хто є реальним ворогом; 2) нагадаємо про злочини комуністів; 3) введемо в стан когнітивного дисонансу всіх наших недоброзичливців. Ну а всякі "суркови" взагалі можуть "зависнути".
До речі, ВР могла би ще й "висловити сум", що "ці поляки" залишилися поза увагою самої Польщі, яка чомусь не схильна звертати зараз належну увагу на злочини комунізму.
Міжнародний трибунал над російськими військовими злочинцями може бути створений за наявності політичної волі країн Європи та США. Однак його запуск матиме серйозні міжнародні наслідки. Про це в інтерв'ю РБК-Україна заявив суддя і заступник голови Ірпін...
Дональд Трамп, ймовірно, вже награвся у переговори про мир в Україні й переключився на інші теми, де у нього більше шансів здобути легкий успіх. Про це в інтерв’ю "Українському радіо" розповів посол України у США в 2015-2019 роках Валерій Чалий, переда...